بیانیه مجلس دموکراتیک سوریه: در مقابل حملات ترکیه به کردستان سوریه ساکت نمی مانیم

Kurdane.com

در پی  حمله سه فروند هلیکوپتر ارتش ترکیه به مواضع YPG را در کانتون جزیره، مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای اعلام کرد که در مقابل حملات اخیر ترکیه به مناطقی در کردستان سوریه ساکت نمی ماند.

به گزارش خبرگزاری ZerNews، مرکز فرماندهی یگان های مدافع خلق سوریه (YPG) در خبری اعلام نمود 3 هلیکوپتر ارتش ترکیه با ورود به خاک روژآوا در کانتون جزیره پایگاه های نظامی وابسته به ی پ ک و ارتش دمکراتیک سوریه را بمباران کرده است. در ادمه YPG اعلام نموده است که نیروهای ارتش ترکیه منطقه تل علو و روستای تاهونه را بمباران کرده و پس از این بمباران ها از منطقه تل گوچعر از مرزهای کردستان سوریه خارج و وارد ترکیه شدند. این حملات دو بار از سوی هوانیروز ارتش ترکیه تکرار شده است.
در همین رابطه مجلس دموکراتیک سوریه (MSD) در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات ارتش ترکیه به خاک کردستان سوریه عنوان کرده است: سیاست های اشغالگرانه ترکیه در شمال سوریه و نقض حقوق بشر توسط دولت ترکیه در این منطقه را محکوم می کنیم. مجلس دموکراتیک سوریه در برابر این حملات ساکت نخواهد ماند. از نیروهای ائتلافی می خواهیم تا برای پایان دادن به حملات ترکیه اقدامات لازم را صورت دهند.
در این بیانیه آمده است: در شرایطی که چیزی به نشست آستانه نمانده و توافق ترکیه و سوریه تحت عنوان "آتش بس سوریه" انجام پذیرفته است؛ هلیکوترهای ارتش ترکیه با پرواز در آسمان شمال سوریه شهرک نفتی جیلخان در شمال رمیلان را بمباران می کنند. این بمباران در شرایطی صورت می گیرد که در این منطقه هیچ گروه تروریستی که دولت اردوغان آن را توجیه حملات غیر انسانی خود قرار بدهد وجود ندارد. دولت ترکیه در مقابل دیدگان تمام جهانیان خاک سوریه را اشغال کرده است. به صورت مکرر مناطق شمال سوریه را بمباران کرده است. تنها هدف دولت ترکیه نیز از این حملات ضربه زدن به سیستم فدرال – دموکرات شمال سوریه است.

نظرات

ارسال نظر