محمد عبدالله: بن‌علی یلدرم در هولیر فراتر از حد خود صحبت کرد + [ویدیو]

Kurdane.com

بن‌علی یلدرم نخست وزیر ترکیه که اخیرا به اقلیم فدرال کردستان سفر کرده بود در یک کنفرانس خبری مشترک با مسعود بارزانی، حزب کارگران کردستان و حزب اتحاد دمکراتیك را تروریست خطاب کرد. سکوت بارزانی در برابر اظهارات یلدرم واکنش‌های زیادی را در اقلیم کردستان برانگیخته است. از جمله محمد عبدالله از روسای "جنبش آزادی جامعه کردستان" سخنان یلدرم در هولیر را درشت‌گویی او خواند.

بن‌علی یلدرم در کنفرانس خبری اخیر خود در هولیر در حضور مسعود بارزانی، پ.ک.ک و پ.ی.د را تروریست خطاب کرد و مدعی شد که حضور پ.ک.ک در شنگال را نیز تحمل نخواهند کرد.

محمد عبدالله رئیس مشترک جنبش آزادی جامعه کردستان طی گفتگویی در اینباره به خبرگزاری فرات اعلام کرد پیام سخنرانی نخست وزیر ترکیه در هولیر این بود که آنها صاحب اقلیم کردستان بوده و کارمندانشان در اقلیم هرچه ترکیه بخواهد باید انجام دهند.

وی در اینباره که یلدرم چگونه به خود جسارت داد در کردستان و در حضور بارزانی نیروهای کرد را تروریست بنامد گفت: "متأسفانه سکوت بارزانی حاکی از وضعیتی خطرناک بود. سکوت بارزانی را باید محکوم کرد، در عین حال کسانی که آنجا بودند باید در اعتراض به سخنان یلدرم جسله را ترک می‌کردند یا جواب او را می‌دادند."

محمد عبدالله گفت: "پ.ک.ک سال‌هاست در برابر تروریسم دولتی ترکیه به نمایندگی از خلق کرد مبارزه می‌کند. حزب اتحاد دمکراتیك نیز در کنار نیروهای دیگر در روژاوا در برابر گروههای تروریستی از ساکنین منطقە دفاع کردە و نمی‌توان پذیرفت که یک مقام ترک به هولیر بیاید ادعاهای بی‌پایه بر زبان بیاورد."

رئیس جنبش آزادی به تلاش طرفین برای تثبیت حکومت یک نفره در ترکیه و اقلیم کردستان پرداخت و گفت: "یکی از طرفین  بدنبال حاکم کردن خاندان خود در اقلیم است و دیگری می‌خواهد حزبش را در ترکیه حاکم مطلق کند. هر دوی آنها با تقویت روابط اقتصادی و سیاسی دوجانبه سعی در رسیدن به هدف مشترک دارند."

محمد عبدالله در واکنش به ادعای نخست وزیر ترکیه در مورد حمله نظامی احتمالی به شنگال علیه نیروهای پ.ک.ک نیز یادآور شد همین سخنان را پیش از یلدرم، نچیروان بارزانی بر زبان آورد و لازم بود که احزاب کردستانی موضع رسمی خود را اعلام کنند چون بارزانی به عنوان نخست وزیر دولت اقلیم کردستان حرف می‌زند.

وی اظهار نظر بن‌علی یلدرم در مورد سرنوشت شنگال و دیگر مناطق کردستان را فراتر از حد و حدود او دانست و تأکید کرد که پ.ک.ک و کردها از دیکاتوری ترکیه دستور نمی‌گیرند.

نظرات

ارسال نظر