شورای دفاع کانتون جزیره: هلیکوپترهای مهاجم از اقلیم کُردستان آمده بودند

Kurdane.com

شورای دفاع کانتون جزیره امروز ۱۰ ژانویه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هلیکوپترهای ناشناسی که به یکی از روستاهای این کانتون حمله کرده بوده اند از اقلیم کُردستان وارد آسمان روژاوا شده بودند.

به گزارش کوردانه به نقل از فرات، بدنبال بمباران برخی نواحی روژاوا توسط چند فروند هلی‌کوپتر در روزهای اخیر، شورای دفاع کانتون جزیر اعلام کرد که این هلی‌کوپترها از اقلیم فدرال کردستان به پرواز درآمده و پس از بمباران به پایگاه خود بازگشتەاند. شورای دفاع کانتون جزیر، دولت حزب دمکرات کردستان عراق را در اینباره مسئول می‌داند.

در سوم ژانویه سالجاری میلادی چند فرود هلی‌کوپتر که گمان می‌رفت متعلق به ترکیه باشند با پرواز در آسمان منطقە مرزی میان سوریه و عراق، اقدام به بمباران حومە روستای تل‌الو از توابع شهرک چل‌آخا در کانتون جزیر روژاوا کردند. 

شورای دفاع کانتون جزیر روز سه‌شنبه نتیجه تحقیقات در اینباره را اعلام کرد. 

در این بیانیه نوشته شده است جنگدەهایی که اهدافی در اطراف روستای تل‌الو را بمباران کردند از اقلیم کردستان پرواز کرده بودند و پس از حمله به پایگاه خود در اقلیم بازگشتەاند. 

شورای دفاع کانتون جزیر با ابراز بی‌اطلاعی از اینکه هلی‌کوپترها متعلق به چه کشوری بودند، تأکید کرده این اقدام نقض قوانین بین‌المللی بوده و میزبانی دولت حزب دمکرات کردستان از این جنگندەها شرم‌آور است. 

شورای دفاع جزیر اقدام حزب دمکرات کردستان را خدمت به دشمنان نامیده و از جامعه جهانی نیز خواسته جلوی مداخلات ترکیه در کشورهای همسایه را بگیرد.

نظرات

ارسال نظر