کسانی که به سیستم ریاست جمهوری آری بگویند، به مردمی که به آنها رأی داده اند خیانت می کنند

Kurdane.com

کمال قلیچدار اوغلو رهبر CHP تصویب پیش نویس اصلاح قانون اساسی را خیانت به رأی دهندگان دانست و از مردم دعوت کرد به این طرح اعتراض کنند

به گزارش حریت، کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خواه خلق (CHP) ضمن انتقاد شدید از طرح اصلاح قانون اساسی که به تأسیس سیستم ریاست جمهوری می انجامد، گفت نمایندگانی که به این اصلاح رأی مثبت دهند به ملت خیانت کرده اند. وی از مردم خواست به این تغییر اعتراض کنند.
قلیچدار اوغلو در نشست گروه پارلمانی CHP گفت: «کسانی که به این طرح "آری" بگویند، به شهروندانی که به آنها رأی داده اند خیانت می کنند.»
وی گفت: «آنها دارند اختیار خنثی کردن پارلمان را، که با رأی 100 درصد مردم انتخاب می شود، به رئیس جمهوری می دهند که با رأی 51 درصد مردم انتخاب می شود.»
وی ضمن دعوت شهروندان به مخالفت با اصلاح قانون اساسی، گفت: «این خیانت به ارادۀ مردم است. من از همۀ مردم دعوت می کنم، اگر صلاح خود را می خواهید با این قانون اساسی مخالفت کنید.»
رهبر CHP از برخورد خشونت آمیز پلیس با معترضان به اصلاح قانون اساسی، به وسیلۀ گاز اشک آور و ماشین های آب پاش، انتقاد کرد و گفت: «در وضعیت فوق العاده هستیم. هیچ کس از ترس نمی تواند سخن بگوید. هر کس در هر لحظه ممکن است دستگیر شود. هر لحظه ممکن است همۀ اموال مردم مصادره شود. گرداگرد پارلمان را با ماشین های آب پاش و خودروهای زرهی گرفته اند. چه خبر است؟ جنگ است؟ در چنین شرایطی می توان قانون اساسی را اصلاح کرد؟»

نظرات

ارسال نظر