نیروهای امنیتی پارتی از ورود علی محمد صالح و سوران عمر به‌ اربیل جلوگیری کردند

Kurdane.com

علی محمد صالح نماینده‌ برجسته‌ جنبش تغییر (گوران) اعلام کرد که‌ نیروهای حزب دمکرات کردستان(پارتی) با دستور مقامات عالی رتبه‌ حزب، از ورود وی و نماینده‌ جماعت اسلامی (کومل) به‌ شهر اربیل جلوگیری کرده‌اند.

سه‌شنبه‌شب (21 دی / 10 ژانویه‌) رسانه‌های اقلیم کردستان اعلام کردند که‌ نیروهای حزب دمکرات در ورودی شهر اربیل، از ورود علی محمد صالح نماینده‌ برجسته‌ جنبش تغییر(گوران) و سوران عمر نماینده‌ جماعت اسلامی کردستان (کومل) به‌ مرکز اقلیم جلوگیری کرده‌اند.
علی محمد صالح در این خصوص به‌ کردپرس گفت که‌ در ساعت 20 و 30 دقیقه‌  سه‌شنبه‌ به‌ همراه سوران عمر نماینده‌ جماعت اسلامی کردستان و  خانواده‌ خود و در مسیر بازگشت به‌ اربیل وارد ایستگاه بازرسی پردی، در ورودی شهر اربیل شده‌اند و در این ایستگاه توسط نیروهای امنیتی مستقر در این بازرسی متوقف شده‌ و پس از بحث و جدل یک ساعته،‌ به‌ آنان اعلام شده‌ که‌ حق ورود به‌ شهر اربیل را ندارند.
وی در پاسخ به‌پرسشی در مورد ضرب و شتم آنان توسط این نیروها، گفت که‌ این نیروها به‌ سوران عمر اهانت کرده‌اند.
نماینده‌ برجسته‌ جنبش تغییر در خصوص علت چنین کاری تاکید کرد که‌ از علت آن خبر نداشته‌ و نیروهای  امنیتی حزب دمکرات با کسب دستور از مقامات ارشد حزب دست به‌ چنین کاری زده‌اند.
وی در مورد اختلافات میان احزاب سیاسی اقلیم کردستان و گفتگوهایی که‌ اخیرا میان آنان برای حل این اختلافات صورت گرفته‌؛ گفت که‌ آنچه‌ انجام می شود، گفتگو نیست، بلکه‌ ابزاری است برای وقت کشی و تحریف افکار عمومی در اقلیم کردستان و زمینه‌ای برای گفتگو در اقلیم وجود ندارد.
این در حالی است که‌ در ماه‌ اکتبر سال 2015 نیروهای حزب دمکرات کردستان در پی اختلافات شدید با جنبش تغییر بر سر مسئله‌ تمدید مدت قانونی ریاست مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات بر اقلیم کردستان،  در همین پست بازرسی، مانع از ورود یوسف محمد صادق رئیس پارلمان کردستان(از اعضای برجسته‌ جنبش تغییر) شده و از آن تاریخ تاکنون نشست های پارلمان متوقف شده‌ است.
علی محمد صالح تاکید کرد که‌ حزب دمکرات در حال حاضر نیز همان موضع را داشته‌ و اگر باز هم یوسف محمد قصد ورود به‌ اربیل ر‌ا داشته‌ باشد، با ممانعت این نیروها روبرو می شود.
رسانه‌های اقلیم کردستان در این خصوص، اعلام کرده‌اند که‌ در هنگام ممانعت از ورود علی محمد صالح و سوران عمر به‌ اربیل، نیروهای امنیتی با نشانه‌ گرفتن اسلحه‌ به‌ سوی آنان، تهدید کرده‌اند در صورت اصرار برای ورود به‌ اربیل هدف تیراندازی قرار می گیرند.

کردپرس

نظرات

ارسال نظر