رئیس هیئت دفاع از کانتون جزیره: پارتی در خصوص تعرض بالگردها به خاک شمال سوریه توضیح دهد

Kurdane.com

یک مقام بلندپایه پ.ی.د تاکید کرد که حزب دموکرات کردستان عراق باید در خصوص حمله بالگردهای باهویت نامعلوم از خاک اقلیم کردستان عراق به کردستان سوریه شفاف سازی کند.


به گزارش هاوار نیوز، رضا گولو، رئیس هیئت دفاع از کانتون جزیره در اظهاراتی با اشاره به ورود بالگردها از اقلیم کردستان به کردستان سوریه و بمباران برخی مناطق کردنشین شمال سوریه گفت: مسئولین حزب دموکرات کردستان عراق (پارتی) باید در خصوص این که این بالگردها از سوی چه کسانی فرستاد شده اند شفاف سازی کند.
وی افزود: در 3 ژانویه نیز بالگردهای ارتش ترکیه از کردستان عراق وارد خاک شمال سوریه شده و روستای تل علو را بمباران کرده بودند. در خصوص تعرض این بالگردهای به خاک شمال سوریه تحقیقات گسترده ای را آغاز کرده ایم. درخواست ما از حزب دموکرات کردستان عراق آغاز تحقیقات در این خصوص است. این اتفاق با نقض قوانین بین المللی صورت گرفته است. ما دولت ترکیه و اقلیم کردستان عراق را به عنوان همسایگان خود به حساب می آوریم و هیچ تعرضی به خاک همسایه نداشته ایم.

لازم به ذکر است شورای دفاع کانتون جزیره امروز ۱۰ ژانویه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هلیکوپترهای ناشناسی که به یکی از روستاهای این کانتون حمله کرده بوده اند از اقلیم کُردستان وارد آسمان روژاوا شده بودند.

نظرات

ارسال نظر