پیام تسلیت رهبران باشور بە مناسبت درگذشت آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی

Kurdane.com

رهبران باشور بە مناسبت درگذشت آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دولت و ملت جمهوی اسلامی ایران تسلیت گفتند

بە مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی
تسلیت بارزانی بە رئیس جمهوری اسلامی ایران
سرویس عراق و اقلیم کردستان - مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان با ارسال نامەای بە حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، درگذشت آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

 

 

بە گزارش کردپرس، در پیام تسلیت بارزانی بە روحانی، آمدە است: متاسفانە خبر درگذشت آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را دریافت کردیم و این واقعە غمناک را بە شما و دولت و ملت جمهوی اسلامی ایران تسلیت گفتە و خود را در غم و اندوە شما شریک می دانیم.
بارزانی در بخشی دیگر از این پیام تسلیت آوردە است: از خدای بزرگ می خواهیم این شیخ مبارز را مشمول رحمت خود ساختە و بە خانوادە وی و همگان صبر عنایت فرماید.
آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه (19دیماه) در سن 82 سالگی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی بعد از اقامه نماز از سوی رهبر معظم انقلاب و تشییع میلیونی مردم، بعدازظهر امروز سه شنبه در جوار حضرت امام خمینی (ره) آرام گرفت.

 

 

تسلیت برهم صالح بە مقام معظم رهبری
سرویس عراق و اقلیم کردستان – دکتر برهم صالح معاون دوم دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان رحلت آیت‌الله هاشمی را بە مقام معظم رهبری تسلیت گفت.
 

 
بە گزارش کردپرس در پیام تسلیت برهم صالح نخست‌وزیر پیشین دولت اقلیم کردستان بە مقام معظم رهبری آمدە است: آن فقید از جایگاه ویژه‌ای در سطح منطقه و جهان برخوردار بودند و یقیناً جهان اسلام شخصیتی حکیم و تاریخی و یک دولتمرد برجسته را از دست ‌داده است.
بسم‌الله الرحمن الرحیم. 
حضرت آیت‌الله‌العظمی سید علی خامنه‌ای، با غم و اندوه فراوان خبر ارتحال حضرت آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران که مواضع ایشان در حمایت از جنبش کُردها در عراق و مراحل دشوار مبارزاتی شناخته‌شده است و میان آن فقید و رهبران مبارز کُرد روابط مستحکمی برقرار بود و با خاطرات و تجربیات تاریخی همراه است دریافت داشتم، به این مناسبت مراتب تسلیت را به آن مقام معظم و ملت ایران و خانواده آن فقید به خاطر این حادثه غمناک تقدیم داشته و یادآور می‌شوم که آن فقید از جایگاه ویژه‌ای در سطح منطقه و جهان برخوردار بودند و یقیناً جهان اسلام شخصیتی حکیم و تاریخی و یک دولتمرد برجسته را از دست‌ داده است. از خداوند عزوجل برای آن فقید رحمت واسعه و برای جنابعالی صبر و شکیبایی آرزومندم.
انا لله وانا الیه راجعون
دکتر برهم صالح

با حضور در کنسولگری ایران در اربیل
نیچروان بارزانی: آمدەایم تا بە رهبر ایران تسلیت بگوییم
سرویس عراق و اقلیم کردستان – نیچروان بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کردستان اعلام کرد کە بە نمایندگی از طرف مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان و دولت اقلیم کردستان برای عرض تسلیت بە مقام معظم رهبری بە مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل حاضر شدە و دفتر یادبود را امضا کردە است.

 

 
بە گزارش کردپرس، نیچروان بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کردستان چهارشنبە (22 دی / 11 ژانویە) در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل حاضر شدە و دفتر یادبود آیت اللە هاشمی را امضا کرد.
بارزانی در دیدار با مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل؛ بە مقام معظم رهبری، ملت و دولت ایران درگذشت آیت‌الله هاشمی را تسلیت گفت.
نخست‌وزیر دولت اقلیم کردستان در کنفرانسی خبری دربارە حضور در کنسولگری ایران در اربیل و امضای دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی، گفت: دیدار ما از کنسولگری، برای ابراز همدردی و رساندن پیام تسلیت ریاست اقلیم کردستان و دولت اقلیم کردستان بە رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران و خانوادە آیت‌الله هاشمی بود.
نیچروان بارزانی دربارە آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آشنایی و روابط ما با ایشان بە سالیان بسیار دور بازمی‌گردد، سال‌های متمادی بود کە همدیگر را می‌شناختیم، ایشان با جناب رئیس اقلیم کردستان و مرحوم پدرم آشنایی داشتند، در این اواخر نیز روابط نزدیکی با بندە داشتند.
نخست‌وزیر اقلیم کردستان افزود: ضایعە درگذشت آیت‌الله هاشمی نە تنها برای ایران، بلکە برای همە ملت‌های منطقە خسران بزرگی بود، امیدواریم ایزد منان روح ایشان را بە بهشت شاد گرداند و بە مسئولین جمهوری اسلامی و بازماندگان و خانوادە، صبر و تحمل عنایت فرماید.
در مقابل، سرکنسول ایران در اربیل گفت: درگذشت آیت‌الله هاشمی خسران بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران و شخصیت‌هایی بود کە در مقطعی از زندگی‌شان با ایشان مراودت داشتند. همان‌طور کە جناب نخست‌وزیر اشارە کردند ایشان از شخصیت‌هایی بودند کە رابطە نزدیکی با شخصیت‌های پیش از قیام کردهای عراق در سال 1991 داشتند. رابطە مستقیمی با جناب بارزانی و دیگر مسئولین داشتند.
مرتضی عبادی افزود: قدردان حضور و ابراز همدردی جناب نخست‌وزیر و دیگر مقامات و شخصیت‌های اقلیم کردستان طی دو روز اخیر بودیم.
یادبود آیت‌الله هاشمی در کنسولگری ایران در اربیل طی روزهای سەشنبە و چهارشنبە برگزار شد و مقامات دولتی و حزبی و شخصیت‌های دینی اقلیم کردستان در سطح عالی در این یادبود حضور یافتند و بە مقام معظم رهبری، ملت و دولت ایران درگذشت آیت‌الله هاشمی را تسلیت گفتند

نظرات

ارسال نظر