طغیان آب دریا در سواحل بوشهر دست‌کم ۵ مفقود و ۲۰ مجروح بجا گذاشت

Kurdane.com

بنابر اعلام سازمان مدیریت بحران ایران، طغیان آب دریا در سواحل بوشهر دست‌کم ۲۰ مجروح و ۵ مفقود بر جای گذاشته است.

خبرگزاری مهر از کشف یک جسد خبر داده است.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران گفته است که طغیان آب دریا در بنادر دیر، عسلویه و نخل‌تقی صورت گرفته است.

حمزه اعتماد، فرماندار شهرستان دیر، تعداد مفقود شدگان را ۵ نفر اعلام کرده که به گفته او "چهار نفر آنها مسافران نوروزی در یک خودروی سواری و نفر پنجم یک پسر بچه ۸ ساله بوده است."

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های ایران، شدت این طغیان در بندر "دیر" شدیدتر از سواحل دیگر بوده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران ایران گفته است: "امواج دریا به مراکز جمعیتی در ساحل نیز وارد شده و به بعضی از خانه‌ها و واحدهای تجاری هم خساراتی وارد کرده است."

این سازمان در هشداری به مسافران نوروزی و شهروندان محلی توصیه کرده که از "استقرار و اسکان در ساحل خودداری کنند. "

طغیان آب دریا در بندر دیر فرمانداری شهرستان دیر استان بوشهر اعلام کرده که ۳۰۰ قایق صیادی و تفریحی "۱۰۰ درصد" در این حادثه خسارت دیده‌اند.

این فرمانداری خسارت به منازل مسکونی در محله "سید صفا" در این شهرستان را حدود ۸۰ درصد اعلام کرده است.

به گفته مقام‌های محلی در استان بوشهر، این حادثه حدود ساعت ۱۰ صبح امروز یکشنبه ۲۹ اسفند (۱۹ مارس) اتفاق افتاد و آب دریا با ارتفاع بالا بطور ناگهانی وارد ساحل شد و خیابان‌ها و خانه‎های اطراف ساحل را فرا گرفت.

چند سال پیش هم اتفاق مشابهی در شهرستان دیر اتفاق افتاد داده بود که به گفته مسئولان محلی ابعاد آن "کمتر از این حادثه" بوده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران ایران درباره علت این حادثه گفته است: "این پدیده در پی وزش باد از خشکی به دریا و در مناطق محدود و بسته رخ می‌دهد و در پی آن بلافاصله با برگشت باد از ساحل به خشکی امواج بلند و قدرتمندی ایجاد می‌شود که ارتفاع برخی از آنها به بیش از ۳۰ متر نیز ممکن است برسد."

به گزارش رسانه‌های ایران، عملیات امدادرسانی در این منطقه ادامه دارد.

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه