پیام نوروزی رئیس اقلیم و نخست وزیر دولت اقلیم کوردستان

Kurdane.com

امروز دوشنبه رئیس و نخست وزیر حکومت اقلیم کوردستان بمناسبت جشن نوروز پیامی صادر کردند و در این پیام جشن ملت کورد را تبریک گفت.

 

 
 
 
پیام نوروزی رئیس اقلیم کوردستان
  رئیس اقلیم کوردستان فرارسیدن عید نوروز را بە ملت کورد تبریک می‌گوید و از آنان می‌خواهدبە آیندە امیدوار باشند، زیرا" مقاومت آنان نتیجەبخش خواهد بود"

 امروز دوشنبە ٣٠ اسفندماه، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کوردستان، بەمناسبت فرا رسیدن عید نوروز پیام تبریکی را منتشر و اعلام کرد ملت کورد باید بە سروری خود دست یافتە و تصمیم گیرندەی سرنوشت خویش باشند و استقلال کوردستان اوج وفاداری بە شهدای کوردستان است .

 

وی از مردم درخواست کردە کە بە آیندە امیدوار و مطمئن باشند کە مقاومت آنان نتیجەبخش خواهد بود."خواستارم در برابر تلاشهای مخالفان جهت صلب اعتمادبەنفس مقاوم باشند.جشن نوروز را بە خانوادەی شهدا و تمامی پیشمرگەهای قهرمان و دلیر تبریک می‌گویم".

 

متن کامل این پیام نوروزی در پی می‌آید:

 

بەنام خداوند بخشندە و مهربان

 بە مناسبت آمدن عید نوروز و شروع سال نو، این جشن را بە همەی شهروندان اقلیم کوردستان و کوردهای داخل و خارج از مرزهای اقلیم کوردستان و همچنین اقلیت‌های آیینی  مذهبی ساکن در کوردستان تبریک می‌گویم و آرزوی سالی پر برکت و سرافرازی را برای همەی آنان خواستارم.

  

ماه مارس، ماه پیروزی و شادی و همچنین شاهددرد و رنج ‌های ملت کورد بودە است. بااینحال نوروز برای ملت کورد سمبل درهم شکستن ظلم و طلوع روشنایی و دوبارە زیستن بودە و نشانگر آنست کە مبارزە و قربانی‌دادن نتیجە می‌دهد.

 

مقاومت و مبارزەهای بیشمار ملت کورد در مراحل سخت مبارزە کە شامل دفاع از موجودیت و هویت ملی خود و درهم شکستن تروریستان داعش است، باید روزی بەنتیجە رسیدە و لازم است کە مبارزات و دستاوردهای آن حتی یک گام هم بە عقب برنگردد و ملت کورد بە سروری خود دست یافتە و بتواند سرنوشت خود را تعیین کند.استقلال کوردستان اوج وفاداری بە خون شهیدان و مبارزات این ملت است.

 

فداکاری‌های ملت کورد و فرهنگ والای همزیستی و بخشندگی این ملت و جانفدایی‌هایی کە نیروی‌های پیشمرگە از خود نشان دادند، ازدید جهانیان پنهان نماندە و اکنون بە ملت کورد و پیشمرگە افتخار می‌کند.

بەاین مناسبت از مردم سربلند کوردستان خواستارم در برابر تلاشهای مخالفان جهت صلب اعتمادبەنفس ونهادینەکردن بندگی، مقاوم باشند. جشن نوروز را بە خانوادەی شهدا و تمامی پیشمرگەهای قهرمان و دلیر تبریک می‌گویم"

 

سرافراز و شادکام باشید

 

مسعود بارزانی

رئیس اقلیم کوردستان

٢٠/ ٣/ ٢٠١٧ میلادی
٣٠/١٢/١٣٩٥٥ خورشیدی

 

پیام نچیروان بارزانی بمناسبت جشن نوروز

 
پیام نچیروان بارزانی بمناسبت جشن نوروز
 

امروز دوشنبه نخست وزیر حکومت اقلیم کوردستان بمناسبت جشن نوروز پیامی صادر کرد و در این پیام جشن ملت کورد را تبریک گفت.

امروز دوشنبه 30 اسفند ماه نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کوردستان بمناسبت چشن نوروز و سال نوی کوردی  در پیامی این جشن را به خانواده تمامی شهیدان و ملت کورد تبریک گفت و اظهار داشت که:" جشن نوروز تجدید حیات و نیرومند شدن روحیه ملی کورد و تمامی ملت کوردستان است.

متن پیام بشرح زیر است:

جشن نوروز و آغاز سال جدید کوردی را به تک تک خانواده سرافراز شهیدان کوردستان تبریک عرض مینمایم که با خون و قهرمانی این شهیدان ما امروز جشن پیروزی و شکست داعش را جشن میگیریم.

این جشن را به پیشمرگه‌های قهرمان و نیروهای امنیت داخلی و داوطلبان جبهه های جنگ را تبریک میگویم که امنیت کوردستان را حفظ کردند و همچنین این جشن را به کارمندان حکومت اقلیم کوردستان که با تحمل خود پشتوانه حکومت و ملت کوردستان بودند تبریک میگویم.

جشن نوروز را به تمامی ملت کورد و کوردستان تبریک عرض میکنم این جشن در طول تاریخ کوردستان همزمان با تازه شدن طبیعت و روزه تجدید روح ملی کورد بوده و بدین خاطر حقیقتا نیز نوروز برای کورد و کوردستان جشن نو شدن است. من این جشن را به تمامی ملتهای این منطقه تبریک میگویم که مراسم جشن نوروز را برگزار میکنند و امیدوارم که این جشن مایه پیشرفت و استقرار بیشتری را برای همه بدنبال داشته باشد.

در نوروز امسال،  هنوز خیلی از هموطنان عزیز ما در شنگال و دیگر مناطق در دست داعش هستند هنوز هم نتایج سنگین این جنگ و درگیریهای بر ملت کورد نمایان است هنوز بحران سنگین اقتصادی وجود دارد اما با تلاشهای مداوم خواهران و برادران ایزدی ما از دست داعش نجات داده میشوند پیروزیهای پیشمرگه و ملت کوردستان بعنوان ملت مدافع آزادی و ارزشهای انسانی به تمامی جهان شناخته شده اراده ملت کوردستان و کار مداوم حکومت اقلیم کوردستان با هدف اصلاحات و تنظیم کاروبار حکومت به صورت مشترک با سازمانهای بین المللی در این مورد، برای پایان دادن به این بحرانها و مشکلات امیدوارو کننده است.

در نوروز و مقدسترین جشن کوردستان از تمامی جریانات کوردستان استدعا دارم که برای حفظ  وحمایت دستاوردها و پیشرفته های حکومت اقلیم کوردستان برای حل مشکلات کوردستان از طریق تفاهم و صلح امیز متحدانه عمل کنند.

 

 

امیدوارم که در این جشن با خانواده و عزیزانتان جشنی پر از خوشی و خوبی را داشته باشید و برای حفظ طبیعت و محیط زیست کوردستان صداقت و دوستی خود ر ا نشان بدهید.

نچیروان بارزانی 

نخست وزیر حکومت اقلیم کوردستان

20/03/2017

باس نیوز

نظرات

ارسال نظر