فضای سنگین امنیتی در مریوان پس از اعتراض امروز مردم

Kurdane.com

پس از حمله امروز پلیس ضدشورش و نیروی انتظامی به شهروندان مریوانی در روستای اَسراوا، گزارش‌ها حاکی از ورد نیروهای بیشتری از پلیس ضد شورش به این شهر می‌باشد

 

 گزارش تصویری کلیک کنید

درپی تجمع اعتراضی ده‌ها تن از ساکنان روستای اَسراوا، شهروندان مریوانی و هم‌چنین فعالان محیط‌زیستی این شهر، پیش از ظهر امروز نیروی انتظامی و پلیس ضدشورش به معترضان حمله کرده و درگیری شدیدی میان دو طرف روی داد. طبق آخرین خبرهای دریافتی نیروهای امنیتی ۱۷ نفر را دستگیر و به بازداشتگاه منتقل نموده‌اند.

در خبر دیگری گزارش شده که علاوه بر پلیس ضدشورش شهر مریوان و سنه، از استان کرمانشاه نیز صدها تن برای مقابله با گسترش تحرکات خلقی گسیل شده‌اند و هم‌اکنون فضای شهر مریوان امنیتی‌ست.

درگیری‌ها میان مردم و نیروهای دولتی زمانی روی داد که خلق منطقه که حاضر به ترک صحنه اعتراض نبودند، مورد حمله نیروهای پلیس قرار گرفتند. گفته می‌‌شود مردم نیز دست به مقاومت زده و سنگ و چوب از خود دفاع کرده‌اند. گزارش‌ها از زخمی شدن چندین نیروی پلیس و یک سرهنگ نیروی انتظامی حکایت دارد. با این حال کماکان احتمال بروز نارضایتی‌های گسترده در شهر مریوان در روزهای آینده می‌رود.

فرات

نظرات

ارسال نظر