مارین لوپن می‌خواهد اسلام‌گرایان افراطی را "ریشه‌کن" کند

Kurdane.com

نامزد حزب راست ‌افراطی "جبهه ملی" فرانسه خواستار "ریشه‌کن‌" کردن "زهر"ی به نام اسلام‌گرایان افراطی شد. در مقابل، امانوئل ماکرون، رقیب اصلی لوپن در انتخابات ریاست جمهوری با گروه‌های مسلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مارین لوپن در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی در فرانسه لحن شدیدتری به خود گرفته است. او در یک سخنرانی در شهر مارسی بر خواست "جبهه ملی" مبنی بر خروج فرانسه از اتحادیه اروپا تاکید ورزید و گفت، حوزه این اتحادیه برای تروریست‌ها مانند یک "آبکش" شده و آنها در این منطقه به عنوان گردشگر در رفت ‌و آمدند.

رهبر راست‌گرایان افراطی فرانسه  گفت که در صورت پیروزی در انتخابات برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپا (فرگزیت)، مانند آنچه که در بریتانیا رخ داد، همه‌پرسی برگزار خواهد کرد. 

او در این سخنرانی همچنین خواستار "ریشه‌کن" کردن "زهر" اسلام‌گرایان افراطی شد.

در حاشیه مراسم تبلیغاتی لوپن در مارسی گروه‌های مخالف و طرفدار او درگیر شدند. نیروهای پلیس برای متفرق‌کردن آنها از گاز اشک‌‌‌آور استفاده کردند.

امانوئل ماکرون، رقیب اصلی انتخاباتی مارین لوپن

امانوئل ماکرون، رقیب اصلی انتخاباتی مارین لوپن

نتایج یک نظرسنجی: رقیب لوپن در صدر

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ موسسه "بی وی ای" که در روزهای اخیر انجام شده، امانوئل ماکرون، رقیب اصلی لوپن در انتخابات ریاست جمهوری، یک درصد از لوپن بیشتر رأی کسب کرده است. 

امانوئل ماکرون، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری، خواهان ماندن فرانسه در اتحادیه اروپاست. او در دولت سوسیالیست فرانسوا اولاند به مدت دو سال وزیر اقتصاد بود.

ماکرون در دیدار با نمایندگان گروه‌های مسلمان فرانسه از آنان خواست، در کنار دولت با اسلام‌گرایی افراطی مبارزه کنند.

دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در  روز ۲۳ آوریل و دور دوم آن روز هفتم ماه مه ۲۰۱۷ برگزار می‌شود.Frankreich Flughafen Paris Orly, Angreifer auf Soldaten erschossen (Reuters/B. Tessier)

نظرات

ارسال نظر