از به کاربردن نمادهای کُردی تا ایجاد ترافیک در خیابانهای شهر ایلام

Kurdane.com

تنها 5 روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، تبلیغات انتخاباتی در استان ایلام روز به روز حساس تر و داغ تر می شود.

 

به گزارش خبرگزاری کردپرس ، این روزها در شهر ایلام تبلیغات کاندیداهای شورای شهر وارد مراحل بسیار حساس و داغ خود شده است و باید گفت در این شهر بازار تبلیغات کاندداهای شورای شهر بسیار داغ تر از تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است.
این روزها خیابانهای اصلی ایلام به محل ستادهای انتخاباتی کاندیداهای شورای شهر تبدیل شده و برنامه های تبلیغاتی این کاندیداها از اوایل صبح تا پاسی از شب ادامه دارد.
ترافیک شدید در خیابانهای اصلی ایلام
به لحاظ اینکه امسال تعداد کاندیداهای تأیید صلاحیت شده شورای شهر ایلام نسبت به دوره قبل رشد چند برابری داشته است این تعدد کاندیداها خود باعث مشکلات عدیده ای شده است. 
یکی از شهروندان ایلامی در این باره به خبرگزاری کردپرس می گوید: با تأیید صلاحیت بیش از 140 نفر از کاندیداهای شورای شهر ایلام مردم این شهر به نوعی غافلگیر شده اند.
ر-عزیز پور افزود: استقرار ستادهای انتخاباتی به همین تعداد در شهر ایلام و عمدتاً در خیابانهای اصلی شهر باعث ایجاد ترافیک شدید در بیشتر ساعات روز و حتی شب در این خیابانها شده است.
وی افزود: این ستادها با راه اندازی ایستگاههای پذیرایی در کنار خیابان و پخش شربت و شیرینی در بین مردم، چینش صندلی در پیاده روها، پخش آهنگ از بلندگوهای مستقر در ستادها و موارد دیگر باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده اند.
سردرگمی مردم در انتخاب نامزد مورد نظر خود
وی افزود: این موارد علاوه بر تبلیغات چهره به چهره نامزدها ، رفتن به منازل و ادارت برای کسب ردی و موارد تبلیغاتی دیگر است.
یکی دیگر از شهروندان ایلامی به کردپرس می گوید: ثبت نام تعداد 146 نامزد برای انتخابات شورای شهر ایلام انتخاب افراد اصلح و توانمند را توسط مردم دشوار کرده است.
ش- رضایی افزود: کسانی که از قبل نامزد مورد نظر خود را انتخاب نکرده اند در روز انتخابات گزینش تعداد کمی از میان بیش از 140 نفر برای آنها واقعا دشوار است و مردم به نوعی از این نظر سر در گم شده اند.
وی تصریح کرد: این در حالی است که اکثر این کاندیداها هیچگونه سابقه مدیریتی، علمی و تحصیلی ندارند و بسیاری از آنها از سر بیکاری کاندای شورای شهر شده اند.
استفاده از نمادهای کردی و بومی توسط برخی کاندیداهای شورای شهر ایلام
از لحاظ دیگر با نزدیک تر شدن به روز انتخابات، استفاده از ابزارهای تبلیغاتی گوناگون برای کسب آرای بیشتر در شهر ایلام نسبت به دوره های قبل بسیار پررنگ تر است.
یکی از روشهای تبلیغاتی که این روزها برخی کاندیداها از آن بهره جسته اند استفاده از نماد های کردی و همچنین انتخاب لباسها و پوششهای کردی و محلی است که گاها نیز با استقبال مردم مواجه می شوند.
این افراد هویت بخشیدن به فرهنگ ، زبان و نمادهای کردی و بومی را از اهداف و برنامه های خود در تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده اند.
از لحاظ دیگر با اینکه بر اساس قوانین، وظایف و دستور العملهایی که برای اعضای شوراهای شهری تعریف شده است این افراد وظایف مشخص و محدودی دارند اما در تبلیغات انتخاباتی برخی کاندیداهای شورای شهر ایلام با اعلام برنامه هایی مواجه هستیم که بسیار بلندپروازانه بوده و خارج از اختیارات یک عضو شورای شهر است.

تبلیغات داغ کاندیداهای شورای شهر ایلام و طرفداران آنها البته باعث ایجاد شور  و نشاط  انتخاباتی و جنب و جوشهای کم نظیر در بین مردم این شهر و خصوصاً جوانان شده است.

نظرات

ارسال نظر