وزیر دفاع آمریکا :ارسال سلاح برای YPG یک انتخاب نیست، یک ضرورت است

Kurdane.com

وزیر دفاع ایالات متحده در پاسخ به نگرانی های ترکیه دربارۀ ارسال سلاح برای یگان های مدافع خلق سوریه گفت این اقدان نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت در راستای مبارزه با داعش است.

به گزارش دیلی صباح، جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالات متحده در دیدار با بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه در لندن گفته است تصمیم ایالات متحده مبنی بر ارسال سلاح برای YPG، یک «انتخاب» نیست، یک «ضرورت» است.
یلدریم در این دیدار به وزیر دفاع ایالات متحده گفت ترکیه حزب کارگران کردستان (PKK) و یگان های مدافع خلق (YPG) را یک سازمان تروریستی واحد می داند و از تصمیم ایالات متحده مبنی بر ارسال سلاح های سنگین برای YPG ابراز نگرانی کرد.
ماتیس در پاسخ به نگرانی ها یلدریم گفت این تصمیم یک انتخاب نیست، بلکه در عملیات آزاد سازی شهر رقه و مبارزه با دولت اسلامی عراق و شام (داعش) یک ضرورت است.
یلدریم به ماتیس گفت ترکیه نگران آن است که سلاح های ارسالی برای YPG در اختیار PKK قرار گرفته و علیه ترکیه مورد استفاده قرار می گیرند.
ماتیس در پاسخ گفت واشنگتن یک سامانۀ ردیابی ایجاد می کند که اطمینان حاصل کند این سلاح ها به گروه های دیگر واگذار نمی شود. وی تأکید کرد YPG پس از آزاد سازی رقه این شهر را ترک خواهد کرد.

نظرات

ارسال نظر