شمارش آرا تبریز و یزد تا این لحظه

Kurdane.com

ایلنا نوشت: رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبرداد.
 

شمارش آرا تبریز و یزد تا این لحظه

گزارش ايلنا از ميزان مشارکت در انتخابات در چند استان ايران
ایلنا نوشت: رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبرداد.

سید شهاب‌الدین چاووشی در جمع خبرنگاران از مشارکت بی‌سابقه مردم استان تهران در انتخابات ریاست جمهوری خبرداد و گفت: بیش از ۷۰ درصد واجدان شرایط انتخابات در استان تهران شرکت‌کرده‌اند که تا کنون بی‌سابقه است.

وی در خصوص مطالب مطرح شده مبنی بر توزیع تعرفه های بدون مهر در شعب اخذ رای اظهار کرد: تمام تعرفه هایی که در اختیار شعب اخذ رای قرار می گیرد بدون مهر هستند و زمانی که به اسم فرد صادر شد، ممهور به مهر شعبه می شوند. 

چاوشی با بیان اینکه طرح این موضوع اشتباه در برداشت است تصریح کرد: البته اگر موردی بوده که این انجام این کار فراموش شده باشد خطای انسانی است و آن برگه تعرفه باطل می شود که در روند اخذ رای بروز این اشتباهات انسانی معمولی و دور از انتظار نیست. 

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه براساس قانون ساعت 24 پایان زمان رای گیری در شعب اخذ رای است افزود: از تمامی افرادی که بعد از اتمام زمان قانونی در شعب اخذ رای حاضر شده اند موفق نشدند دراین انتخابات شرکت کنند، برای آنکه به وظیفه ملی و مذهبی خویش عمل کردند، صمیمانه سپاسگزاری و عذرخواهی می کنیم. 

وی تصریح کرد: برغم افزایش شعب اخذ رای و بدلیل استقبال پرشور مردم تا حدودی مسئولان شعب غافلگیر شدند، اما به لحاظ قانونی زمانی که مهلت قانونی انتخابات تمام شد توجیهی برای شرکت و اخذ رای از مردم وجود ندارد چراکه آرای آنها باطل و مخدوش خواهد بود. 

چاوشی در پاسخ به این پرسش که آیا به اندازه کافی تعرفه چاپ و دراختیار شعب اخذ رای قرارگرفته است، گفت: در حوزه چاپ و تامین تعرفه هیچ مشکلی وجود نداشت، اما چون برطبق قانون مهلت شرکت در انتخابات به پایان رسیده بود برخی هموطنان موفق به رای دادن نشدند. 

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به حضور حماسی و باشکوه مردم در انتخابات این دوره خاطرنشان کرد: تمامی ملت ایران در این پیروزی بزرگ سهیم هستند. 

همچنین مهرداد سهرابي رئيس كميته فن‌آوري اطلاعات ستاد انتخابات استان فارس با يادآوري اين‌كه تعداد واجدان شرايط راي دادن در فارس، 3 ميليون و 512 هزار و 961 نفر بوده است، گفت: با در نظر گرفتن تعداد واجدان شرايط تاكنون مشاركت مردم فارس در انتخابات نزديك به 70 درصد بوده است.

همچنین فرماندار مشهد پیش‌بینی کرد که میزان مشارکت مردم مشهد در انتخابات به 70 درصد رسیده باشد.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان هم از مشارکت بالای 70 درصد همشهری هایش خبر داد: بررسی های لحظه ای نشان داده که مردم بالای 70 درصد در شهر کرمان و در استان بالای 63 درصد در پای صندوق های رای حضور دارند.

از سویی دیگر محمدرضا مروارید استاندار ایلام نیز تأکید کرد: تاکنون 338 هزار نفر از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کرده‌اند که معادل 76.5 درصد است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان رای‌گیری این میزان به 80 درصد برسد و به این ترتیب استان ایلام یکی از استان‌های برتر از نظر مشارکت خواهد بود.

حضور بیش از 70 درصد از مردم اهل کرمانشاه در انتخابات نیز نکته‌ای بود که رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه بر آن تأکید کرد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی نیز خبر داد که «میزان مشارکت مردم آذربایجان‌شرقی در این دوره از انتخابات بیش از 60 درصد است و پیش بینی می‌کنیم به بیش از 70 درصد نیز افزایش یابد.»

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان از مشارکت بالای 70 درصدی مردم هرمزگان خبر داد.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بر این اساس میزان تاکنون مشارکت مردم استان در انتخابات 74 درصد بوده است.

همچنین استاندار گیلان گفت: تاکنون شاهد مشارکت 77 درصدی مردم گیلان در انتخابات بوده ایم.

براساس اعلام استاندار استان مرکزی تا این لحظه در استان 780 هزار رای گرفته شده و میزان مشارکت 74 درصد اعلام شده است.

نظرات

ارسال نظر