به دست گرفتن پلاکارد "عدالت" و راه رفتن در خیابان عدالت به همراه نخواهد آورد

Kurdane.com

اردوغان اقدام حزب جمهوری خواه خلق را مبنی بر راه اندازی راهپیمایی "پاسدار عدالت" نقض قانون اساسی خوانده و گفته است با چنین اقدامی عدالت به دست نمی آید.

به گزارش خبرگزاری تایم ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی با واکنش به اقدام اعتراضی کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه که در اعتراض به سیاست های دولت ترکیه راهپیمایی 450 کیلومتری از آنکارا به استانبول را تحت عنوان "پاسدار عدالت" آغاز کرده است، گفت: اگر برابر باشیم و متحد شویم، هیچ کس نخواهد توانست ترکیه را تجزیه کند. ما به حقوق احترام گذاشته و قانون اساسی داریم. اما در طرف دیگر با زیر پا گذاشتن قانون اساسی ملت را به خیابان ها می ریزند که این اقدام نه به نفع ملت است و نه به نفع ما، مشکلات با راهپیمایی کردن حل نخواهد شد.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرده است: با این اقدام ماده 138 قانون اساسی ترکیه زیر پا گذاشته می شود. با در دست گرفتن پلاکارد "عدالت" و راه رفتن در خیابان ها عدالت به دست نمی آید. نقض قانون اساسی حامل عدالت نخواهد بود. جای عدالت در پارلمان است، در این جا می توانید هر چقدر می خواهید در پی عدالت باشید.
اردوغان با خطاب قرار دادن به قلیچدار اوغلو خاطرنشان کرده است: اتحاد ما در ترکیه بسیار مهم است. در چنین ماه مبارکی ریختن انسان ها به خیابان ها و شروع چنین کاری به هیچ عنوان درست نیست.
 

نظرات

ارسال نظر