ورود هیئت عالی رتبه یکیتی برای انجام رایزنی با مقامات ایرانی وارد تهران شد

Kurdane.com

هیئت عالی رتبە اتحادیە میهنی کردستان (یکیتی) بە ریاست کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل این حزب برای انجام رایزنی با مقامات کشورمان، وارد تهران شد به‌ گفته‌ ناظم دباغ نماینده‌ دولت اقلیم کردستان احتمالا همه‌ پرسی اقلیم کردستان یکی از موضوعات گفتگوهای این هیئت با مقامات ایرانی خواهد بود.

هیئت اتحادیە میهنی کردستان کە ریاست آن را کوسرت رسول علی معاون اول جلال طالبانی دبیر کل حزب بر عهدە دارد، عصر امروز یکشنبە (25 تیر ماە) وارد تهران شد.
ملا بختیار مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی، عمر فتاح، محمود سنگاوی و خسرو گل محمد از اعضای دفتر سیاسی اتحادیە میهنی کردستان در این سفر، کوسرت رسول معاو اول طالبانی را همراهی می کنند
رایزنی با مقامت جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات اقلیم کردستان محور اصلی گفتگوهای هیئت اتحادیە میهنی در تهران خواهد بود.
در همین حال حاکم قادر عضو دفتر سیاسی اتحادیه‌ میهنی در گفتگو با کردپرس گفت:مواضع متفاوت در اتحادیه‌ میهنی در خصوص همه‌پرسی، ناقض مانیفست حزب برای تعیین سرنوشت نیست . وی در خصوص وجود مواضع متفاوت در اتحادیه‌ میهنی در خصوص همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، تاکید کرد: مسئله‌ اساسی این است که‌ اتحادیه‌ میهنی کردستان پرچم دار و داعیه‌دار حق تعیین سرنوشت کردها است و در این باره‌ در اتحادیه‌ میهنی اجماع وجود دارد.
وی افزود: از سال های 1982 و 1983 اتحادیه‌ میهنی کردستان به‌ رهبری جلال طالبانی حق تعیین سرنوشت و استقلال را مانیفست خود قرار داده‌ و برای آن مبارزه‌ کرده‌ است و مواضع متفاوتی که‌‌ هم اکنون در خصوص نحوه‌‌ و زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال در میان رهبران اتحادیه‌ میهنی شنیده‌ می شود، مسئله‌ای عادی و طبیعی است که‌ به‌ اصل موضوع یعنی پشتیبانی اتحادیه‌ میهنی از همه‌پرسی، لطمه‌ای وارد نمی کند.
این مقام اتحادیه‌ میهنی حاضر به‌ پاسخ گویی در خصوص نقش پارلمان کردستان در برگزاری همه‌ پرسی و فعالیت کمیته‌ همه‌پرسی و تناقضات در خصوص وجود نماینده‌ اتحادیه‌ میهنی در این کمیته‌ نشد.
اتحادیه‌ میهنی کردستان حمایت خود را از برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان و مناطق مورد مناقشه‌ عراق اعلام کرده‌ است، اما مواضع متفاوتی از زبان رهبران این حزب در خصوص نحوه‌ برگزاری همه‌پرسی و نقش پارلمان و حضور نماینده‌ در کمیته‌ همه‌پرسی شنیده‌ می شود.
 

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه