حملۀ جنبش جوانان میهن پرست و انقلابی به نظامیان ترک مستقر در مرز کانتون عفرین

Kurdane.com

جنبش جوانان میهن پرست و انقلابی به یک پایگاه ارتش ترکیه در مرز کانتون عفرین حمله کردند.

 

جنبش جوانان میهن پرست و انقلابی (YDG-H)، شاخۀ جوانان حزب کارگران کردستان (PKK) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد به نظامیان ارتش ترکیه و گروه های شورشی سوری تحت حمایت آنها در یک پایگاه نظامی در مرز کانتون عفرین حمله کرده است.
در این بیانیه آمده است: «ما به عنوان جنبش جوانان میهن پرست و انقلابی و جنبش زنان جوان میهن پرست و انقلابی دربارۀ حمله [به کانتون عفرین] به حکوت فاشیستی حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی هشدار می دهیم. پیش از اجرای هر سیاستی علیه مردم کردستان، زنان و جوانان فدایی این مردم را در مقابل خود ببینید.»
در این بیانیه آمده است که اعضای این گروه با کوکتل ملوتوف به یک پایگاه نظامی ارتش ترکیه در مرز کیلیس – عفرین حمله کرده و در نتیجۀ آن چندین کانتینر حاوی اسلحه، مهمات و تدارکات سوخته و چندین سرباز نیز مجروح شده اند.
YDG-H اعلام کرده است این حمله تنها هشداری در مورد حملۀ احتمالی ارتش ترکیه و گروه های سوری تحت حمایت آن به کانتون عفرین بوده است و در صورت اقدام نظامی ترکیه علیه عفرین، حملات شدیدتری انجام خواهد داد.
در این بیانیه آمده است: «این اقدام ما تنها یک هشدار بود. ما می دانیم که محل این حمله سنگر راهزنان شبه نظامی و نیروهای ویژۀ ارتش ترکیه است که برای تصرف عفرین آماده شده اند.»

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه