هر کس به PKK حمله کند تاوان سنگینی خواهد داد، سیاست ترکیه کشتن کردها به دست کردها است

Kurdane.com

شریف گویی، از اعضای رهبری  PKK گفت: سیاست کلاسیک «کردها را به دست کردها بکشید» از سال 1985 احیا شده است. حکومت ترکیه می خواهد کرد ها را در مقابل هم قرار دهد. PKK به نیروهای گارد روستایی هشدار داده است ابزار اجرای این سیاست نشوند.

به گزارش کوردانه  به نقل از فرات نیوز، شریف گویی یکی از اعضای فرماندهی مرکزی نیروهای مدافع خلق (HPG)، شاخۀ نظامی حزب کارگران کردستان (PKK)، گفت سیاست حکومت ترکیه این است که با ایجاد و گسترش سیستم گارد روستایی کردها را با هم درگیر کرده و به جان هم بیاندازد.
شریف گویی به نیروهای موسوم به گارد روستایی که در کنار نیروهای ارتش و ژاندارمری ترکیه علیه PKK می جنگند هشدار داد از اسلحه های خود علیه نیروهای PKK استفاده نکنند.
وی از نیروهای گارد روستایی خواست اسلحه های خود را زمین بگذارند، و گفت: «ما سال ها است نیروهای گارد روستایی را هدف قرار نداده ایم. اما هر کس علیه ما دست به اسلحه می برد باید بداند که هیچ حمله ای به نیروهای ما بدون پاسخ نخواهد ماند. هر کس به گریلاهای ما حمله کند تاوان سنگینی خواهد داد.»
گویی گفت سیاست کلاسیک «کردها را به دست کردها بکشید» برای سرکوب نارضایتی و اعتراض کردها از سال 1985 مجدداً احیا شده است. وی تأکید کرد PKK از این سیاست آکاه است و برای خنثی کردن آن تلاش می کند. در همین راستا PKK مدت ها است که دیگر به نیروهای گارد روستایی حمله نمی کند.
عضو ارشد PKK به نیروهای گارد روستایی هشدار داد فریب وعده های حکومت ترکیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را نخورند. وی گفت به آنها وعده داده اند روزی PKK نابود خواهد شد و آنها جایزه خواهند گرفت، اما نباید فریب بخورند، PKK نابود شدنی نیست و اگر روزی PKK نابود شود، نخستین قربانی حکومت ترکیه کردهایی خواهند بود که اینک گارد روستایی هستند.
گویی تأکید کرد PKK نمی خواهد مسألۀ گارد روستایی را با خشونت حل کند، بلکه خواهان گفتگو و مذاکره در این باره است.

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه