بهمن قبادی، جدیدترین افتخارآفرینی‌اش را به استقلال کوردستان تقدیم نمود

Kurdane.com

 به گزارش کوردانه به نقل از باسنیوز بهمن قبادی، سینماگر کورد، جدیدترین افتخارآفرینی  خود را به استقلال کوردستان  تقدیم نمود. قبادی، طی هفتەی گذشته به عنوان یکی از 25 سینماگران و تهیه کنندگان نامی و فعال قرن 21، شناخته و نام وی ثبت گردید.

 

 
بهمن قبادی، جدیدترین افتخارآفرینی‌اش را به استقلال کوردستان تقدیم نمود
این سینماگر کورد و جهان، در هنگام اکران یکی از آثارش در کشور فرانسه، ضمن تقدیم این افتخار به مسئله و خواست استقلال کوردستان گفت: “این افتخار را که به من اهدا شده است و به عنوان یکی از 25 کارگردان نام آور و فعال قرن 21 در عرصه جهانی برگزیده شده ام را به ملت مظلوم، رنجدیده و مبارزی امروز نیز مشغول تلاش برای انجام پروسه رفراندوم استقلال بوده و به سوی استقلال در حرکتند، تقدیم  می کنم”.
 

قبادی، همچنین به انتقاد از اینکه نام کشور کوردستان در جلوی نام وی نوشته نشده است گفت: “آرزو داشتم تا ضمن قید نامم در لیست 25 کارگردان فعال قرن 21، نوشته می شد “بهمن قبادی از کشور کوردستان”، و این افتخار را با نام کشور کوردستان کسب می کردم. امید دارم تا در اسرع وقت این آرزو به تحقق بپیوندد و فیلم‌هایم با نام کشور کوردستان در اسکار شرکت کنند نه به اسم کشورهایی همچون ایران، عراق، ترکیه یا سوریه”.
 

کارگردان مشهور کورد، قبادی، با اشاره به ظلم‌های تاریخی  که بر کوردها وارد آمده است گفت: “این حق ملت من است، به همین دلیل این افتخارم را به ملت رنجدیده، مستضعف، بی آلایش و انفال شده ام، ملت کورد در اقلیم کوردستان تقدیم می کنم. این افتخار از آن من نیست، بلکه متعلق به کسانی است که اکنون مشغول مبارزه ای مهم هستند و به زودی درخواست استقلال می کنند. استقلالی که حق صد درصد این ملت است”.

نظرات

  1. قایی که تا دیروز دستمال بدست در خدمت استمرار طلبان بود و وقتی تاریخ مصرفش تمام شد به خارج صادر شد. شانس مردم ایران را ببین که از فعال سیاسی تا هنر بندش اگر امکانی بیابد باز هم پیرو خط « ع م ا م» است.

ارسال نظر