در حمله توپخانه ای آمریکا به حشد الشعبی 36 شبه نظامی کشته و 80 تن دیگر نیز زخمی شده اند

Kurdane.com

گروه کتائب سیدالشهدای عراق مدعی حمله توپخانه ای نیروهای آمریکایی به شبه نظامیان حشدالشعبی در مناطق مرزی این کشور با سوریه شد.به گزارش خبرگزاری آناتولی، گروه کتائب سیدالشهدا، یکی از شاخه های حشد الشعبی عراق با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروهای آمریکایی یگان های ما را در خط مرزی سوریه هدف حملات شدید توپخانه ای قرار دادند.

کتائب سیدالشهدا همچنین خواستار واکنش دولت مرکزی عراق در قبال این حمله شده و تصریح کرده است: حمله آمریکا بی پاسخ نخواهد ماند. مسئولان را به محافظت از مرز عراق- سوریه فرامی خوانیم. اجازه نخواهیم داد آمریکا مرزهایمان را به تصرف خود درآورد.

لازم به ذکر آمریکا و کردهای روژآوا مخالف وارد شدن حشد شعبی به خاک سوریه هستند.

از سوی دیگر یکی از مقامات حشدالشعبی که نخواست نامش فاش شود، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: در حمله توپخانه ای آمریکا 36 شبه نظامی کشته و 80 تن دیگر نیز زخمی شده اند. این حمله در پی عبور شبه نظامیان از عراق به مرز سوریه صورت گرفت.

در حمله ای که صبح دیروز در نقطه مقابل منطقه عکاشات عراق در خاک سوریه رخ داد، بسیاری از شبه نظامیان حشدالشعبی کشته و زخمی شدند. هنوز دولت مرکزی عراق یا مقامات آمریکایی در این خصوص اطلاعیه ای صادر نکرده اند.

گفتنی است که بخش اعظم مناطق مرزی سوریه با عراق در کنترل گروه تروریستی داعش بوده و قسمتی از آن نیز در تحت نظارت حشد الشعبی است. 

نظرات

  1. اگر ی.پ.گ(کوردهای روژاوا) به همراه آمریکا بر سر وارد نشدن حشدالشعبی به خاک سوریه متفق القول است، چگونه نیروهای پارتی و الپارتی(عبدالحکیم بشار) پ.ک.ک را متهم می کنند که اجازۀ ورود حشدالشعبی را به شنگال و مرز روژاوا-باشور داده است؟

ارسال نظر