پیشمرگ سابق حدکا در کشور نروژ بدست نامزدش با ضرب چاقو کشته شد

Kurdane.com

روز سه شنبه هفدهم مردادماه، جسد رویا هاشمی ٢٤ ساله از پیشمرگان سابق حزب دمکرات کوردستان ایران، اهل شهر سنندج در کمون "آید سول" در نزدیکی شهر "اسلو "پیدا شد.

 

طبق اخبار منتشر شدە در شبکەهای اجتماعی فیس بوک، روز سەشنبە هجدهم مردادماه، در کانتون "آید سول" در اطراف شهر اسلو، پلیس نروژ، هنگام تحقیق در رویداد یک تصادف، جسد بی جان زنی را بە نام (رویا هاشمی)، اهل سنندج را در داخل اتومبیل پیدا می‌کنند و بلافاصلە رانندەی متواری را دستگیر می‌کنند.
طبق گزارش پلیس کە در روزنامەی نروژ منتشر شدە است، قاتل رویا، همان رانندەی اتومبیل و نامزد وی بودە است، این رانندە بە جرم خود اعتراف کردە کە پس از درگیری لفظی با رویا با ضربات چاقو او را کشتە است.

 رویا هاشمی، عضو حزب دمکرات کوردستان ایران و در سال ١٣٧٢ بە دنیا آمدە و سال ٢٠١٥ بە کشور نروژ پناهندە شدە است.

 قاتل رویا، مردی ٣٨ سالە بە نام (ئاریز خدا یاری) است کە طبق گزارش پلیس وی نیز عضو حزب دمکرات ایران بودە و مدت ١٦ سال است در کشور نروژ زندگی می‌کند.

لازم به ذکر است تعداد زیادی از زنان در خارج و داخل کشور توسط همسر و دوست پسر خود و یا فامیل درجه یک به دلیلهای واهی ناموسی به قتل می رسند. اما در رژیم جمهوری اسلامی هنوز برخوردی درست با این قاتلان نمی شود و در بعضی شهرستانها حتی برای قاتلان ارزش هم قائل می باشند. اما در اروپا به آنها حکم های سنگین داده می شود

نظرات

ارسال نظر