آخرین اخبار کوردستان, داعش و عراق

Kurdane.com

کوردانه:سرتیترخبرها:بغداد...انفجار خودروی بمب گذاری شده,افراد ناشناس بزرگترین انبار تسلیحات داعش را منفجر کردند,شکست حمله تروریستهای داعش توسط نیروهای پیشمرگه کوردستان در منطقه داقوق,رده بندی قویترین ارتشهای عربی,کشته شدن 23 عضو جیش الاسلام در سوریه,تداوم درگیریهای شدید در شهر رقا, بمباران کوهستان قندیل توسط جنگنده های ارتش ترکیه,تداوم عملیات گریلاهای پ.ک.ک علیه نیروهای ارتش ترکیه, کشف یک کارگاه ساخت موشک داعش در موصل,زخمی شدن دو نیروی پیشمرگه و یک شهروند در اثر انفجار بمب در گولاله,34 حمله هوایی جدید جنگنده های ائتلاف علیه تروریستهای داعش,انجام عملیات نظامی پاکسازی در مناطق کوردستانی استان دیاله توسط نیروهای پیشمرگه کوردستان,کشته شدن 32 تروریست داعش,خنثی سازی برنامه حمله تروریستهای داعش به نیروهای پیشمرگه, انهدام خودروی بمب گذاری شده داعش در کربلا

انهدام خودروی بمب گذاری شده داعش در کربلا 

نیروهای امنیتی عراقی یک خودروی بمب گذاری شده تروریستهای داعش را که دو تروریست انتحاری نیز در آن بودند هدف قرار داده و منهدم کردند.

منابع خبری در این باره اعلام داشتند ؛ تروریستهای داعش از مسیر استان الانبار این خودرو را برای انجام حمله تروریستی به استان کربلا ارسال کرده بودند که نیروهای عراقی در این استان توانستند این خودرو را شناسایی و مورد هدف قرار گرفته و منهدم شد.

همچنین گفته شده که دو فرد تروریست سرنشین این خودرو نیز کشته شده اند.

خنثی سازی برنامه حمله تروریستهای داعش به نیروهای پیشمرگه 

تروریستهای داعش در منطقه زرگه و به فاصله یک کیلومتری از سنگرهای نیروی پیشمرگه کوردستان اقدام به برنامه ریزی برای حمله به مواضع نیروهای پیشمرگه را می کردند و نیروهای خود را به همراه تجهیزات نامی در دو سالن مرغداری مستقر کرده بودند که توسط نیروهای پیشمرگه شناسایی شدند.

نیروهای پیشمرگه به دنبال شناسایی تروریستها با جنگنده های نیروی ائتلاف ضد داعش هماهنگی کرده و جنگنده های نیروی هوایی ائتلاف نیز دوبار تروریستهای مذکور را بمب باران کردند که در نتیجه این حملات هوایی بیشتر تروریستها کشته و خودروهای نظامی آنان نیز منهدم گردیدند. 

کشته شدن 32 تروریست داعش 

وزارت دفاع عراق فدرال از کشته شدن 32 تروریست داعش خبر داد.

رسانه جنگ وزارت دفاع عراق فدرال در این باره اعلام داشت؛ در دو حمله مجزا در شهرک عانه و راوه در استان الانبار 32 تروریست داعش کشته و دو نفر از آنان نیز توسط نیروهای عراقی دستگیر و یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده تروریستها نیز منهدم شده است.

وزارت دفاع عراق فدرال همچنین اعلام داشته ؛ نیروهای عراقی اکثر مناطقی را که تروریستهای داعش در سال 2014 به اشغال خود درآورده بودند از وجود تروریستها پاکسازی کرده اند اما هنوز سه شهرک استان الانبار در اشغال تروریستها باقی مانده اند که شهرهای عانه ، راوه و القائمه می باشند. 

انجام عملیات نظامی پاکسازی در مناطق کوردستانی استان دیاله توسط نیروهای پیشمرگه کوردستان 

نیروهای پیشمرگه کوردستان 70 مظنون به همکاری با تروریستها را در روستاهای عرب نشین در مناطق کوردستانی در استان دیاله دستگیر کردند.

محمد سامان مدیر اداره آسایش ناحیه گولاله (جلولا) در استان دیاله در این باره اعلام داشت؛ تعدادی از ساکنین روستاهای عرب نشین این منطقه که گمان می رود با تروریستهای داعش علیه نیروهای کوردستانی همکاری می کنند توسط نیروهای پیشمرگه کوردستان دستگیر شده اند.

وی افزود ؛ مدتی است تروریستهای داعش با همکاری ساکنین روستاهای عرب نشین این مناطق اقدام به کارگذاری بمب در مسیر نیروهای پیشمرگه و ساکنین کورد این مناطق می کنند ولذا نیروهای پیشمرگه کوردستان طی عملیاتی وسیع توانستند 70 نفر از مظنونین به همکاری با تروریستها در این مناطق را دستگیر کنند و تحقیقات در مورد این افراد در دست اقدام می باشد.

34 حمله هوایی جدید جنگنده های ائتلاف علیه تروریستهای داعش 

نیروهای ائتلاف 34 حمله هوایی تازه را علیه مواضع تروریست های داعش در عراق  فدرال و سوریه به انجام رساندند.
در بیانیه نیروهای ائتلاف آمده است ؛ جنگنده های ائتلاف27 حمله هوایی را علیه مواضع تروریست ها در مناطق رقه و دیرالزور به انجام رسانده اند.
همچنین در بیانیه ائتلاف آمده است که جنگنده های این ائتلاف ۷ حمله هوایی را نیز در عراق فدرال علیه مواضع داعشی ها صورت داده اند که اکثر این حملات در مناطق کسک، راوه ،حویجه و تلعفر بوده اند. در این حملات علاوه برهدف قرار گرفتن چندین پایگاه تروریست ها دهها نفر از آنان نیز کشته و زخمی شده اند.

زخمی شدن دو نیروی پیشمرگه و یک شهروند در اثر انفجار بمب در گولاله

به گزارش منابع خبری سپیده دم شنبه 21 مرداد ماه دونفر از نیروهای پیشمرگه کوردستان بر اثر انفجار بمب در منطقه تبج حمرین در دهستان گولاله (جلولا) زخمی شدند.

منابع خبری از وخامت حال یکی از نیروهای پیشمرگه زخمی در این انفجار خبر دادند.

از سوی دیگر یک نفر از ساکنان روستای کوردنشین نارین نیزبر اثر انفجار بمب کاشته شده زخمی شد.

شب گذشته دو دکل برق منطقه به علت بمب کار گذاشته شده توسط تروریستهاس داع منفجر شدند و باعث قطع برق دهستان قره‌تپه شهرستان خانقین شد.

 کشف یک کارگاه ساخت موشک داعش در موصل

شبکه خبری المیادین تصاویری از کارگاه ساخت موشک گروه تروریستی داعش در شمال غربی موصل منتشر کرد. شبکه خبری المیادین تصاویری از یک کارگاه ساخت موشک گروه تروریستی داعش در یکی از  منازل مسکونی در بخش شمال غربی موصل منتشر کرد.  
کارگاههای ساخت مواد منفجره و موشک در مناطقی که گروه تروریستی داعش از سال 2014 میلادی در عراق فدرال به اشغال خود در آورده است، به وفور یافت می‌شود و نیروهای عراقی تاکنون تعداد زیادی از این کارگاههای را کشف و ضبط و منهدم کرده‌اند.  
با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از مناطق مختلف عراق فدرال، چندین کارگاه کشف شده است که نقشی اساسی در تامین مهمات برای این گروه تروریستی به منظور بمباران مناطق مسکونی ایفا کرده است.  
تصاویری که المیادین به آن دست یافته‌است، مربوط به یک کارگاه ساخت موشک است که پلیس استان نینوا آن را یکی از منازل مسکونی در شمالغربی موصل کشف و ضبط کرده‌ است. 

 تداوم عملیات گریلاهای پ.ک.ک علیه نیروهای ارتش ترکیه 

گزارش مرکز مطبوعات و اطلاع‌رسانی نیروی مدافع خلق حاکی از انجام عملیات گریلایی علیه مواضع ارتش ترکیه در مناطق آمد، چولک، جولمرگ، شرنخ و وان است.

در حملات روز جمعه به مواضع ارتش در شمذینان و چارچلا واقع در ایالت جولمرگ یک نظامی ارتش ترکیه کشته و سه تن دیگر زخمی شدەاند. نیروی مدافع خلق همچنین از حمله به کانتینرهای محل اقامت نیروهای ضد گریلا طی روز چهارشنبه در اطراف شهر وان خبر داده و می‌گوید روز جمعه نیز یک کامیون حامل ملزومات یک پایگاه نظامی در درەی ماسیروی وان به آتش کشیده شده و راننده آن پس از بازجویی رها شده است. این گزارش حاکیست بعد از ظهر پنجشنبه در یک محلەی شهر جزیر نیز حمله به یک دستگاه خودروی زرهی موجب جراحت پنج نظامی سرنشین آن شده است. نیروهای امنیتی با یورش به این محله شماری از ساکنین بومی را دستگیر کردەاند.

از سویی عملیات ارتش در منطقەی شهریبان از توابع شرنخ در روز جمعه منجر به درگیری شده و در تپەی "درنجە" دو ارتشی کشته شدەاند.

در بخش مربوط به درگیری‌های چولک و آمد نیز ه.پ.گ از مرگ و جراحت دو افسر طی روز پنجشنبه در اطراف روستای "گماول" چولک و کشته شدن یک نظامی طی روز ششم آگوست در هزروی آمد خبر داده و می‌گوید ساکنین این روستاها نیز توسط نیروهای ارتش مورد اذیت و آزار قرار گرفتەاند.

نیروی مدافع خلق که جزئیات عملیات ارتش را نیز منتشر کرده است ضمن تأئید خبر بمباران برخی از مناطق تحت حفاظت گریلاهای کوردستان در روزهای جمعه و شنبه می‌گوید اراضی جنگلی ایالت درسیم هم در اثر این حملات آتش گرفته است.

 بمباران کوهستان قندیل توسط جنگنده های ارتش ترکیه 

گزارش‌‌های رسیده از مناطق حفاظتی مدیا حاکیست که هواپیماهای ارتش ترکیه درحال بمباران روستای اَنزه‌ در دامنه قندیل می‌باشند. این روستا تاکنون چندین بار مورد حمله جنگنده‌های ترک قرار گرفته است.

بر اساس گزارش‌های دریافتی از قندیل، هواپیماهای ارتش ترکیه از ساعت ۹ بامداد امروز تحرکات وسیعی را بر فراز روستاهای دامنه قندیل آغاز کرده‌اند. گفته شده که این هواپیما هم‌اکنون درحال بمباران روستای انزه در این مکان می‌باشند.

از خسارات مالی و جانی احتمالی هنوز خبری مخابره نشده است. روستای انزه در دامنه قندیل تاکنون چندین بار توسط ارتش ترکیه مورد بمباران هوایی قرار گرفته و چندین تن از اهالی این روستا، قربانی این حملات شده‌اند.

تداوم درگیریهای شدید در شهر رقا 

در درگیری‌های شدید شب گذشته در محلات مختلف رقا، دستکم ۲۳ تروریست داعش به قتل رسیدند. شمار زیادی نیز زخمی و یک سیلو گندم نیز به‌صورت کامل به کنترل مبارزان درآمد.

شب گذشته تمام محلات مرکز رقا شاهد درگیری‌های شدید مابین مبارزان کورد و تروریستهای داعش بود. مبارزان در این محلات ضربات سنگینی بر تروریستها وارد کردند و دستکم ۲۳ تروریست را از پای درآوردند.

خبرنگار خبرگزاری فرات در رقا گزارش داده باوجود شدت درگیری‌ها مبارزان همچنان درحال پیشروی نیز می‌باشند. گفته شده چندین تن از تروریستها نیز در این درگیری‌ها زخمی و معرکه را به‌جا گذاشته‌اند. جنازه ۶ تروریست نیز به کنترل مبارزان درآمد.

منابع میدانی ق.س.د همزمان از شهادت ۳ تن از مبارزانشان در جریان درگیری‌های شب گذشته خبر می‌دهند.

کشته شدن 23 عضو جیش الاسلام در سوریه 

در پی انفجار یک عامل انتحاری در اردوگاه شورشیان سوری در نزدیکی مرز سوریه با اردن ۲۳ تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

به گزارش رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، این انفجار در میان تجمع شورشیان سوری رخ داد که به دنبال آن ۲۳ تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

دیده‌بان حقوق بشر تصریح کرد: یک عامل انتحاری در اردوگاه گروه افراطی"جیش الاسلام" نزدیک شهرک مرزی "نصیب" خود را منفجر کرد که احتمال می‌رود، تعداد قربانیان این انفجار بیشتر شود. عکس‌های اولیه‌ای که یک فعال از این منطقه گرفته و به خبرگزاری رویترز ارسال کرده نشان می‌دهد دست کم ۱۲ تن در این انفجار زخمی شده‌اند.

گذرگاه مرزی "نصیب" بزرگترین مرکز انتقال افراد و کالاها از کشورهای حوزه خلیج به سوریه از طریق عربستان و اردن به شمار می‌رود که در جریان درگیری‌های سوریه مخالفان سوری بر آن مسلط شده‌اند.

شهرک نصیب در جنوب شرقی شهر درعا در جنوب سوریه و در منطقه‌ای قراردارد که شامل آتش‌بس اجرایی از ماه ژوئیه می‌شود.

رده بندی قویترین ارتشهای عربی 

پایگاه اینترنتی «گلوبال فایر پاور» در گزارشی پنج ارتش قدرتمند عربی و جایگاه آن‌ها در میان ارتش‌های جهان در سال 2017 را مشخص و اعلام کرد که ارتش مصر در صدر این ارتش‌ها قرار دارد.

پایگاه اینترنتی گلوبال فایر پاور که به بررسی امور نظامی می‌پردازد، در گزارشی پنج ارتش قدرتمند عربی و جایگاه و مرکز آن‌ها در میان ارتش‌های جهان در سال ۲۰۱۷ را مشخص کرده است.

بر اساس این گزارش، ارتش مصر در راس قدرتمند‌ترین ارتش‌های کشورهای عربی و دهمین ارتش قدرتمند در جهان است.

ارتش عربستان سعودی نیز در جایگاه دوم قدرتمند‌ترین ارتش‌ کشورهای عربی و بیست و چهارمین ارتش قدرتمند جهان قرار دارد.

ارتش الجزایر نیز سومین ارتش قدرتمند در میان کشورهای عربی و بیست و پنجمین ارتش قدرتمند در جهان است.

با وجود جنگ و درگیری‌های در سوریه، ارتش این کشور در جایگاه چهارم در میان قدرتمند‌ترین ارتش‌ها در کشورهای عربی و در جایگاه چهل و چهارمین کشور در جهان قرار دارد.

ارتش مراکش نیز پنجمین ارتش قدرتمند در میان کشورهای عربی و پنجاه و چهارمین ارتش قدرتمند در جهان است.

 طبق گزارش گلوبال فایر پاور، ارتش آمریکا، روسیه، چین، هند و فرانسه به ترتیب در جایگاه اول تا پنجم قدرتمند‌ترین ارتش‌های جهان قرار دارند.

شکست حمله تروریستهای داعش توسط نیروهای پیشمرگه کوردستان در منطقه داقوق

نیروهای پیشمرگه کوردستان جمعه شب مورخ21 مرداد ماه  حمله اعضای گروه تروریستی داعش را در محور داقوق جنوب شرق استان کرکوک در هم شکستند.

منابع خبری در کرکوک اعلام کردند تروریستهای داعش شب گذشته به سنگر واحد نظامی کاکه‌‌ای/ یارسان نیروهای پیشمرگه حمله کردند و ولی با مقاومت سخت روبرو و شکست خوردند». فرماندهان پیشمرگه در منطقه اظهار داشتند شماری از تروریستهای داعش در این حمله کشته و زخمی شدند.

طی چند روز گذشته تروریستهای داعش به یک روستای کاکه‌ای نشین در شهرستان داقوق حمله کرده بود و چهار نفر از دو خانواده را کشته و چهار تن دیگر را هم به اسارت گرفته بودند.

هفته گذشته در منطقه داقوق یک نیروی پیشمرگه بر اثر انفجار بمب کاشته شده گروه تروریستی داعش شهید و سه تن دیگر هم زخمی شدند. حدود 10 روستای کورد کاکه‌ای نشین در جنوب داقوق در نزدیکی مناطق بیابانی تحت کنترل تروریستهای داعش قرار دارند.

افراد ناشناس بزرگترین انبار تسلیحات داعش را منفجر کردند 

منابع آگاه اطلاعاتی در داخل شهر “تلعفر»” واقع در استان نینوا عراق فدرال از انفجار بزرگترین انبار تسلیحات و تجهیزات نظامی تروریستهای داعش در مرکز این شهر خبر دادند.

بە گزارش رسانەهای عراقی، در آستانه آغاز عملیات نیروهای نظامی عراقی برای آزادسازی شهر تلعفر، در بزرگترین انبار تسلیحات نظامی داعش در این شهر انفجار روی داده است. بر اساس این گزارش، افراد ناشناسی پس از نفوذ به این انبار، موفق شدند آن را پس از کشتن نگهبانانش، آتش بزنند و این آتش موجب انفجاری مهیب در این انبار شد.

در این انفجار همچنین 13 نفر از تروریستهای داعش کشته و تعداد دیگری نیز زخمی شدند. 

تلعفر یکی از آخرین ایستگاه‌های داعش در عراق فدرال به شمار می‌رود که از تابستان ٢٠١٤ در اشغال این گروه تروریستی است.

بغداد...انفجار خودروی بمب گذاری شده 

وزارت کشور عراق فدرال اعلام داشت؛ امروز مورخ 13-8-2017 یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی باشگاه ورزشی صناعه در منطقه بلدیات در شرق شهر بغداد منفجر گردید که خوشبختانه هیچگونه تلفات جانی را در پی نداشت.

همچنین اعلام شده که نیروهای امنیتی عراقی به دنبال این انفجار سریعا منطقه حادثه را به محاصره درآورده و تمهیدات امنیتی لازم را در این محل به اجرا گذاشته اند.

نظرات

ارسال نظر