دستورات قندیل را حزب جمهوری خواه خلق اعلام می کند، ما به یک غیرنظامی شلیک نکرده ایم

Kurdane.com

وزیر کشور ترکیه ضمن رد کشتن شهروندان کرد ترکیه توسط نظامیان ترک، گفت: ج.ه.پ دستورات کوه قندیل و آمریکا را فریاد می زند.

به گزارش  خبرگزاری دوغان، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با واکنش تند به سخنان روز گذشته سزگین تانری کولو، نماینده حزب جمهوری خواه خلق مبنی بر کشته شدن 3 غیرنظامی در بمباران هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه در استان حکاری گفت: دلیل سخنان نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه را بگذارید من برای شما آشکار عرض کنم. دستورات آمریکا و کوه قندیل را نمایندگان حزب جمهوری خواه خلق فریاد می زنند. ما وظیفه خود را انجام می دهیم. زمانی که به جنوب شرق ترکیه می رویم با شهروندان آن منطقه در تماس نزدیک هستیم. مانند شما {حزب جمهوری خواه خلق ترکیه} از آنکارا سخنگویی حزب دموکراتیک خلق ها را انجام نمی دهیم. نیروهای امنیتی ما در آنجا حتی به یک شهروند عادی شلیک نکرده و نخواهند کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: رئیس خود را به حکاری ببرید. دیگر مجبور نیستید در یک هتل پنهان شوید. نترسید هر کجا که می خواهید دیگر می توانید بروید ترکیه آن ترکیه سابق نیست. ولی از زبان پ.ک.ک با ما سخن نگویید. از زبان حزب دموکراتیک خلق ها که سخنگوی پ.ک.ک است با ما سخن نگویید. آنان اعتبار خود را در ترکیه از دست داده اند. تلاش می کنند تا از طریق حزب جمهوری خواه خلق کسب اعتبار کنند.

سویلو در ادامه با اشاره به تداوم مبارزه علیه پ.ک.ک اظهار کرد: تا 20 نوامبر ما را دنبال کنید. در هر کجا که باشد، کوه، جنگل، تپه به هدف قرار دادن پ.ک.ک ادامه خواهیم داد. فرقی نمی کند حزب جمهوری خواه خلق از آنان حمایت کند، آمریکا یا آلمان. ما این زمستان، عرصه کوه، دره، تپه و پناهگاه ها را برای پ.ک.ک تنگ خواهیم کرد.

 

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه