مولوی عبدالحمید: فقر فرهنگی و اقتصادی بلوچستان زاییده تبعیض است

Kurdane.com

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی رهبر اهل سنت بلوچستان ایران به اصلاح‌طلبان هشدار داده است و گفته که ممکن است در انتخابات آینده از اصولگرایان حمایت کند.

مولوی عبدالحمید درباره نبود وزیر اهل سنت در کابینه دوم حسن روحانی به روزنامه شهروند گفت «اهل سنت به امید تحول در جامعه و اصلاحات از اصلاح‌طلبان حمایت کردند. اما انتظارات آنها در کابینه دوم روحانی برآورد نشده است».

وی که خواهان به کار گماشتن اهل سنت در معاونان وزرا، استانداران و سفرا است می‌گوید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان به او گفت «شما این چند دوره اصلاح‌طلبان را تجربه کردید و برای شما کاری نکردند، این‌بار اصولگرایان را تجربه کنید و ببینید آنها برای شما چه کاری انجام می‌دهند».

به گفته وی «اگر اصولگرایان قول همکاری می‌دادند اهل سنت به آنها رای می‌داد».

رهبر اهل سنت در بلوچستان در این باره گفته است «اگر بدانیم اصولگرایان برنامه‌شان خوب است، در انتخابات آینده این امکان وجود دارد که از آنها حمایت کنیم».

مولوی عبدالحمید فقر فرهنگی و اقتصادی بلوچستان ایران را زاییده تبعیض دانسته و گفته است باید مسئولیت‌ها در آموزش و پرورش را به خود اهل سنت و مردم منطقه واگذار کرد.

وی نبود یک مدیر آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از مردم اهل سنت بعد از انقلاب را تبعیض دانسته است.

همچنین از استخدام نکردن اهل سنت به عنوان کادر رسمی در نیروهای مسلح گلایه کرده است.

به گفته این رهبر اهل سنت ایران «با فرمان رهبری درباره رفع تبعیض، دیگر هیچ عذری قابل‌قبول نیست».

دفتر خامنه‌ای دو هفته پیش در پاسخ نامه مولوی عبدالحیمد گفته بود که «همه ارکان نظام جمهوری اسلامی موظفند بر اساس معارف دینی و قانون اساسی هیچ گونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و نژاد و مذهبی٬ روا ندارند".

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه