مسعود بارزانی: تهدیدها جدی هستند

Kurdane.com

رئیس اقلیم کردستان در سخنانی تاکید کرد که اگر خطر وتهدیدی، علیه اقلیم کردستان وجود نداشت، علیرغم اختلافات باز هم اقلیم در چارچوب کشور عراق باقی می ماند، اما تهدیدها جدی هستند.

 

به گزارش  KDP.info، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در گفتگو با نمایندگانی از اقوام گوناگون دشت نینوا، در خصوص گزینه ای که طی روزهای گذشته از سوی ابرقدرت ها به عنوان جایگزین همه پرسی استقلال ارائه شده، گفت که آنچه به عنوان گزینه جایگزین پیشنهاد شده، فقط طرح و کلمات است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود هشدار داد که تلاش هایی برای کشاندن مسیر کنونی به سوی فضائی خطرناک و به کاربردن زبان تهدید در جریان است و تاکید کرد: اما ما چنین چیزی را نمی خواهیم، ما برادر هستیم.

بارزانی افزود که اگر می دانستم که تهدید و خطری علیه اقلیم کردستان وجود ندارد، علیرغم وجود اختلافات در چارچوب کشور عراق باقی می ماندیم، اما تهدیدها جدی هستند.

رئیس اقلیم کردستان همچنین به ساکنین نینوا اطمینان خاطر داد که هیچ چیزی به آنان تحمیل نمی شود و در تصمیم گیری برای سرنوشت خود آزاد هستند و اگر رای به قرار گرفتن درچارچوب کشور کردستان دادند، حفظ تمامی حقوق آنان ضمانت می شود.

مقامات اقلیم کردستان علیرغم مخالفت های منطقه ای و جهانی؛ اعلام کرده اند که همه پرسی استقلال را در روز 25 سپتامبر / 3 مهر، برگزار می کنند.

لازم به ذکر است حیدر العبادی نخست وزیر عراق در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: عراق آماده است در صورتی که رفراندوم به خشونت منجر شود مداخله نظامی کند. اگر عراقیها توسط نیرویی غیرقانونی تهدید شوند ما مداخله نظامی خواهیم کرد.  در این رابطه حشدشعبی روز شنبه تلاش نمود که مهمات بصورت غیر قانونی وارد کرکوک نماید

نظرات

ارسال نظر