نمایندە مهاباد در مجلس ایران خبر مخالفت خود با همە‌پرسی استقلال کردستان را تکذیب کرد

Kurdane.com

به گزارش کوردانه به نقل از کوردستان 24 انتشار خبری با عنوان "همەپرسی به قیمت ایجاد تنش و التهاب در عراق"  در برخی از خبرگزاری و پایگاه‌های خبری ایران با واکنش جلال محمودزادە نمایندە مهاباد در مجلس ایران روبروشد.بەگزراش خبرگزاری هاژە ، روز دوشنبه٢٧ شهریور ماه، نماینده مردم مهاباد در مجلس ایران در تماس با این پایگاە نسبت به خبر منتشر شده از زبان ایشان در برخی از خبرگزاری و پایگاه های خبری با منبع خبرگزاری خانه ملت واکنش نشان داد.

وی با اشاره اینکه این خبرگزاری وظیفه رسانەای خود را به درستی انجام  نداده و حقایق و گفته‌های ایشان را به گونه‌ای دیگر منتشر نموده است، گفت: به عنوان نماینده مردم مهاباد رفراندوم را حق هر ملتی میدانم و در صورتی که مردمانی به این نتیجه برسد که تصمیمی سرنوشت‌ساز را به رای بگذارند، حق انجام این امر برای آنان محفوظ است.

جلال محمودزاده در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت عراق در راستای تخصیص بودجه، حقوق اداری و حقوق نیروهای پیشمرگه و همچنین اجرای ماده١٤٠ قانون اساسی و مناطق مورد مناقشه هیچ گونه اقدامی انجام نداده است، لذا این امر موجب اختلاف و بالا گرفتن تنش در بین حکومت اقلیم کوردستان و حکومت مرکزی بغداد شده است.

وی همچنین اظهار کرد: ما به عنوان نماینده مردم، به نظر مردم اقلیم کوردستان عراق احترام می گذاریم و تعیین حق سرنوشت را برای آنها قانونی می دانیم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد ارتباطات حکومت اقلیم کوردستان با همسایگانش بخصوص ایران همچنان پایدار و مثبت باقی بماند چرا که جمهوری اسلامی ایران همیشه به عنوان حامی اقلیم کوردستان ایفای نقش کرده و حکومت اقلیم نیز بایستی برای تامین امنیت ایران از هیج کوششی فروگذار نکند.

نماینده مردم مهاباد در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مساله رفراندوم  در اقلیم کوردستان باعث بروز مشکلات در منطقه نشود و تصمیم مردم اقلیم کوردستان نیز هر چه باشد برای ما قابل احترام خواهد بود و امید است ارتباطات بین ایران و اقلیم کوردستان به قوت خود باقی بماند.

پیشتر پایگاە خبری هاژە و تعدادای از خبرگزاریها وپایگاههای خبری ایران از قول محمودزادە گزارش دادەبوند کە وی با برگزاری همەپرسی مخالفت کردە و گفتە است کە " این همەپرسی عراق و منطقه را دچار تنش و التهاب خواهد کرد

شایان ذکر است کە علی شمخانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت دولت جمهوری اسلامی، در آخرین اظهارات خود اقلیم کردستان را در صورت برگزاری همە‌پرسی  بە قطع روابط و حملە نظامی تهدید کردە کردە بود.

نظرات

ارسال نظر