نادر گلچین خواننده آواز یوسف گم گشته، جهان را بدرود گفت

Kurdane.com

نادر گلچین هنرمند فقید پیشکسوت موسیقی ایران که به دلیل حاد شدن بیماری ریوی در بیمارستان بستری شده بود، درگذشت.

 

 نادر گلچین هنرمند پیشکسوت موسیقی ایران که به دلیل حاد شدن بیماری ریوی در بیمارستان بستری شده بود، درگذشت. او از 10 سال پیش به بیماری سرطان ریه مبتلا شد و به علت تشدید بیماری قلبی ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده بود ولی سرانجام پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

نادر گلچین از جمله خوانندگان شناخته شده موسیقی ایرانی است که تاکنون آثاری چون «یوسف گم گشته»، «مرغ سحر»، «ناوک مژگان»، «قصه شهر عشق»، «مسبب»، «من دیگه بچه نمیشم» و آلبوم‌های «گریز»، «نفس باد صبا»، «زلف بنفشه» را منتشر کرده است.

وی در طول سال های فعالیت خود در موسیقی با هنرمندان بزرگی چون فرامرز پایور، منصور صارمی، پرویز یاحقی، حبیب‌الله بدیعی، علی‌اصغر بهاری، جلیل شهناز، فرهنگ شریف، فضل‌الله توکل، جهانگیر ملک، امیرناصر افتتاح، محمد اسماعیلی، آبتین اجلالی و منصور نریمان همکاری کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، نادر گلچین هنرمند پیشکسوت موسیقی ایران که به دلیل حاد شدن بیماری ریوی در بیمارستان بستری شده بود، درگذشت. او از 10 سال پیش به بیماری سرطان ریه مبتلا شد و به علت تشدید بیماری قلبی ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده بود ولی سرانجام پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

از آثار این هنرمند فقید می‌توان به تصنیف مرغ سحر، ناوک مژگان، قصه شهر عشق، مسبب، من دیگه بچه نمیشم و آلبوم‌های گریز، نفس باد صبا، زلف بنفشه اشاره کرد.

نظرات

ارسال نظر