پیکر مام جلال با پرچم کردستان و با حضور صدها هزار نفر در دباشان به خاک سپرده شد

Kurdane.com

از ساعت 11 صبح در فرودگاه بین المللی سلیمانیه مراسم تشییع پیکر جلال طالبانی با حضور فرماندهان نظامی و سیاسی کردستان و کشورهای جهان بدون نماینده ای از دولت  ترکیه شروع شد تا تاریکی شب ادامه داشت در این مراسم صدها هزار نفر در این مراسم شرکت نمودند و در پایان قباد طالبانی از طرف خانواده طالبانی از استقبال بی نظیر مردم سپاسگزاری نمود و در همین رابطه اتحادیه میهنی نیز از ملت کرد و شرکت کنندگان سپاسگزاری نمود.

 پس از وارد شدن پیکر مام جلال که تنها با پرچم کردستان مزین شده بود دولت و ملت و نیروهای پیشمرگ کردستان با شلیک 21 توپ از پیکر وی استقبال نمودند.  پس از رسیدن پیکر به جایگاه خود در فرودگاه، رئیس جمهور عراق، رئیس حکومت فدرال اقلیم کردستان و شماری از شخصیتهای سیاسی و اجتماعی کردستان، عراق، خاورمیانه و نمایندگان احزاب سیاسی  چهار پارچه کردستان با قرار دادن تاج گل و دسته گل با مام جلال خداحافظی نمودند. در این مراسم پس از بیش از یک سال رئیس مجلس کردستان که از رهبری گوران است با معاون مجلس از پارتی همراه با هم تاج گلی بر پیگر مام جلال قرار دادند.

گزارش تصویری مراسم تشیع پیکر مام جلال

پس از مراسم فرودگاه، پیکر مام جلال به سمت مرکز شهر سلملنیه به حرکت در آمد. از فرودگاه بین المللی سلیمانیه تا مرکز شهر سلمانیه و  مسجد بزرگ هزاران شهروند کردستانی در دو طرف خیابانها با گل از مام خود خدا حافظی کردند. یک گروه از زنان باشور با 84 کبوتر هنگام  رد شدند پیکر مام جلال کبوتران خود را به نشانه آزادی و آشتی که مام جلال 60 سال برای ان تلاش نمود آزاد نمودند.

 پیکر جلال طالبانی پس از مسجد بزرک سلیمانیه برای ادامه  برگزاری مراسم تشییع به منطقه دباشان سلیمانیه منتقل می شود تا در انجا  به خاک سپرده شود 

پیکر مام جلال در دباشان (آرامگاه ابدی ایشان) به خاک سپرده شد. مراسم تشییع پیکر مام جلال با تاریکی شب پایان یافت

جلال طالبانی دبیر کل اتحادیه میهنی کردستان و رئیس جمهوری پیشین عراق روز سەشنبە ١١ مهرماه در بیمارستانی در برلین درگذشت.

jlhgfjlgh.JPG

uiytuyt.JPG

ytfyt.JPG

 

kak diar.JPG

 

 

 
پیکر جلال طالبانی وارد سلیمانیه شد
 
قرار دادن تاج گل از سوی مسعود بارزانی در مقابل پیکر جلال طالبانی
 
مسعود بارزانی وارد فرودگاه سلیمانیه شد
.پیکر جلال طالبانی وارد سلیمانیه شد
  •  

نظرات

ارسال نظر