جانشین موقت جلال طالبانی انتخاب شد

Kurdane.com

در حالی که سایت رسمی  اتحادیه میهنی کردستان در رابطه با جانشینی مام جلال گزارش و خبر منتشر نکرده است. ایرنا خبرگزاری رژیم ایران اعلام کرد: اتحادیه میهنی کردستان کوسرت رسول که قائم مقام  یکیتی بوده است را تا زمان انتخاب رئیس جدید برای این حزب، به عنوان رئیس موقت برگزیده است.به گزارش ایرنا، یکی از رهبران اتحاد میهنی به پایگاه خبری 'المعلومه' عراق گفت بر اساس آیین نامه داخلی حزب، در صورت مرگ یا استعفای دبیرکل و یا شرایط دیگر، قائم مقام یا معاون اول حزب بطور موقت رهبری این تشکل سیاسی را بر عهده خواهد گرفت.

وی گفت: چهارمین کنگره سراسری حزب میهنی کردستان در آینده نزدیک برگزار می شود و اقدام به انتخاب دبیرکل و قائم مقام و معاون دوم او خواهد کرد.

این شخصیت برجسته اتحادیه میهنی، متولد 1952 میلادی است و از 1975 میلادی هنگام تاسیس اتحادیه میهنی به رهبری جلال طالبانی همواره در کنار وی قرار داشته است.

جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق و رهبر 84 ساله اتحادیه میهنی روز سه شنبه گذشته در برلین آلمان در گذشت و دیروز جمعه طی مراسمی در فروگاه سلیمانیه تا آرامگاه ابدی اش در محله دباشان این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.

به دنبال سکته شدید جلال طالبانی در سال 2012 میلادی و کناره گیری وی از فعالیت های روزمره ، اتحادیه میهنی بصورت شورایی مدیریت شده است و این اواخر میان رهبران این حزب کردی اختلافاتی بروز کرده بود.  

نظرات

ارسال نظر