فراخوان نیروهای گریلا برای دفاع از کرکوک

Kurdane.com

نیروهای گریلایی ه.پ.گ/ یژاستار و نیروهای داوطلب برای دفاع از شهروندان کرکوک خطوط دفاعی ایجاد کرده‌اند. ه.پ.گ با صدور فراخوانی در این رابطه گفته است:"تمام کسانی که خواهان دفاع از کرکوک هستند را به قرار گرفتن در سنگرها و مواضع خود فرامی‌خوانیم."

 

 

پس از حمله نیروهای حشد الشعبی و ارتش عراق به شهر کرکوک، نیروهای گریلای ه.پ.گ/یژاستار اقدام به ایجاد خطوط دفاعی در مرکز شهر نمودند.

تعداد زیادی از شهروندان داوطلب کرکوک در خطوط دفاعی جای گرفته‌اند. گزارشها از درگیری‌های محدود در مرکز شهر خبر می‌دهند.

فرماندهی ه.پ.گ تأکید کرده که شهروندان دواطلب می‌توانند با هماهنگی نیروهای گریلا در خطوط مقدم به بهترین شیوه از کرکوک دفاع کنند.

آخرین خبرها از کرکوک

گزارشهای تازه به نقل از منابع محله حاکی از عقب‌نشینی نیروهای پیشمرگ از منطقه دوزخورماتو تا کیوان و تا محله رحیماوا مرکز شهر کرکوک خبر می‌دهند.

گفته شد که تعدادی از پیشمرگه‌ها به شهادت رسید‌ه‌اند و تعدادی از نیروهای حشد الشعبی هم کشته شدند.

نیروهای حشدالشعبی در منطقه تازه‌خورماتو حومه کرکوک و بخش طوزخورماتو حومه صلاح‌الدین به نیروهای پیشمرگ حمله‌ور شدند

درگیری از ساعت ٢:٣٠ شب آغاز شد و نیروهای حشد الشعبی آغازگر جنگ بودند. نیروهای پیشمرگ پاسخ سنگینی به حمله حشدالشعبی داد‌ه‌اند.

گردان ١٠١ نیروهای پیشمرگ مجهز به تانک و توپ مواضع حشد الشعبی را آماج حملات راکتی قرار داده است. نیروهای آنتی‌ترور و نیروهای ویژه پیشمرگ هم وارد کرکوک شدند.

حشد الشعبی مقرهای احزاب ی.ن.ک، پ.د.ک و حزب کمونیست کردستان را در بخش طوزخورماتو به آتش کشیدند. نیروهای پیشمرگ به این اقدام پاسخ دادند و درگیری در این منطقه هم ادامه دارد.

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه