شبه نظامیان حشد الشعبی مردم کرکوک را مورد آزار قرار می‌دهند

Kurdane.com

شاخوان عبدالله عضو پارلمان عراق با انتشار ویدیویی از آزار و اشکنجه مردم کرکوک از سوی شبه نظامیان حشد الشعبی وابسته به ایران نوشته است که شبه نظامیان حشد به سوی مردم کرکوک تیراندازی و آنها را بازداشت می‌کنند و هیچ فرقی بین زنان و مردان قائل نمی‌شوند و شهروندان را مورد حقارت قرار می‌دهند.

 

وی با انتقاد از آنهایی که گفته‌اند وضعیت شهر کرکوک آرام است و خواستار بازگشت مردم شده‌اند گفته است «کاش آنهایی که کرکوک را فروختند، خواهر و مادر و خانواده خود را به کرکوک ببرند و آن وقت به مردم بگویند به کرکوک بازگردند».

همچنین گفته است «خداوند آنهایی که این بلا را به سر این ملت آوردند رسوا کند و قرار بود مقاومت پردی (آلتون کوبری) در طوزخرماتو انجام شود و آمریکا میانجیگری کند».

پارلمانتار کرد در صفحه فیسبوک خود بر روی ویدیویی که شبه نظامیان وابسته به ایران مردم کرکوک را مورد آزار قرار می‌دهند نوشته است «مطمئن باشید ما اهل کرکوک، طوزخرماتو، خانقین و مناطق دیگر این ارزان فروشی را تا آخر عمر فراموش نخواهیم کرد و مطئمن باشید با این کارها نخواهید توانست برادری بین ما را از بین ببرید، همانگونه که در سلیمانیه و اربیل انجام دادید، بلکه همبستگی ما بیشتر خواهد شد و با سرفرازی بازخواهیم گشت، نه تحت تجاوز حشد».

آن بخش از رهبری اتحادیه میهنی کردستان که بدون اطلاع دفتر سیاسی حزب درباره تسلمیم کردن شهر کرکوک با قاسم سلیمانی توافق کردند، از مردم آواره کرکوک خواسته‌اند به خانه‌های خود بازگردند.

در حالی که دهها ویدیو از درگیری بین مردم و شبه نظامیان و تیراندازی حشد الشعبی به سوی مردم و اشغال خانه‌های مردم و حقارت به مقدسات آنان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، اما آن دسته از رهبری اتحادیه میهنی که به گفته فرماندهان نظامی پیشمرگه خیانت کردند به مردم آواره می‌گویند وضعیت در شهر کرکوک آرام است.

شبه نظامیان مورد حمایت ایران همراه با دیگر نیروهای عراقی روز 24 مهر ماه با همکاری و حمایت برخی از فرماندهان نظامی و امنیتی اتحادیه میهنی کردستان وارد کرکوک شدند.

در پی اشغال کرکوک و طوزخرماتو، بیش از 150 هزار تن از شهرواند کرد به اربیل و سلیمانیه آواره شدند.

آوارگان کرکوک  با تجمع در مقابل نمایندگی سازمان ملل و کنسولگری آمریکا در اربیل از سکوت واشنگتن و جامعه جهانی در قبال نسل‌کشی مردم کردستان انتقاد کردند و خواهان حمایت جهانی از غیر نظامیان شدند.

کوردستان 24

نظرات

ارسال نظر


کانال تلگرام کردانه