معاون رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ایران برنامە‌ سری هستەای خود را دنبال می‌کند

Kurdane.com

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، روزچهارشنبە، ٩آذرماه، در اندیشکده هادسن، گفت که مقامات جمهوری اسلامی ایران همچنان جزو اصلی‌ترین دولت‌های حامی تروریسم قرار دارند و این مساله دیگر برای آمریکا قابل قبول نیست.

 

بە گزارش صدای آمریکا، پنس طی سخنانی کە بە مناسبت دریافت جایزە از اندیشکدە ادسن ایران کرد، گفت: " در طول دهه‌ها، رژیمی متعصب در تهران نفوذ سرطان زای خود را در منطقه و جهان گسترانده است. رژیم ایران عامل خونریزی و هرج و مرج از آرژانتین تا شبه جزیره عربستان است و به طور فزاینده به دنبال مسلط شدن بر خاورمیانه است. هم اکنون رژیم ایران به القاعده، طالبان، حزب‌الله، حماس و دیگر گروههای تروریستی وحشی کمک می‌کند.»

مایک پنس همچنین گف کە: رژیم ایران برنامه سری هسته‌ای خود را دنبال می‌کند و در حال تولید موشک پیشرفته بالستیک با هدف تهدید منافع آمریکا و متحدانمان بویژه عزیزترین متحدمان کشور یهود، اسرائیل است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: «حتی بدتر از آن، رژیم ایران برنامه سری هسته‌ای خود را دنبال می‌کند و در حال تولید موشک پیشرفته بالستیک با هدف تهدید منافع آمریکا و متحدانمان بویژه عزیزترین متحدمان کشور یهود، اسرائیل است. به جای مقابله با این تهدید در حال رشد، دولت پیشین به آنها توان دوباره‌ای داد. آن هم وقتی که تحریمهای آمریکا علیه ایران را لغو کرد، درست در زمانی که تاثیرش بر ایران پدیدار شده بود و به جای آن توافق فاجعه‌بار هسته‌ای را امضا کرد. برپایه این توافق، رژیم بلافاصله پس از توافق هسته‌ای، به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دست یافت. این پول برای اقدامات تروریستی گروههای تحت حمایت اش در جهان مصرف می شود. بدتر از آن، این توافق مسیر دستیابی ایران به سلاح اتمی را مسدود نمی کند. بلکه عملا ایران می تواند مسیر هسته‌اش را ادامه دهد. جلوی دستیابی ایران به موشکهای پیشرفته بالستیک را نگرفته است، بلکه توان ایران به دستیابی به آنها را بی مانع رها کرده است. همانگونه که پرزیدنت ترامپ گفته است، هرچه در برابر ایران مدت طولانی تری بی تفاوت باشیم، تهدیداتشان خطرناکتر می شود.»

پنس در آخرین بخش سخنانش که به ایران اختصاص داشت، گفت که دولت پرزیدنت ترامپ برجام را دیگر تایید نخواهد کرد.

او گفت: «به همین دلیل پرزیدنت ترامپ، به صراحت گفت که ایالات متحده دیگر پایبندی ایران به برجام را گواهی نخواهد کرد و دیگر حمایت ایران از تروریسم را در سراسر جهان تحمل نخواهیم کرد. »

ایالات متحده و برخی متحدان غربی و خاورمیانه، همچنین ایران را برای حمایت از گروه‌های تروریستی مثل حزب‌الله، به بی ثبات‌سازی در منطقه متهم می‌کنند.

K24

نظرات

ارسال نظر