کشته و مجروح شدن شماری از نیروهای حشد شعبی در طوزخورماتو

Kurdane.com

NNSROJ: رسانه های اقلیم کُردستان گزارش کرده اند که شماری از نیروهای حشد شعبی در درگیری با اهالی یکی از روستاهای طوزخورماتو کشته شده اند.

 

 

به گزارش شبکه خبری KNN درگیری میان اهالی روستای "قلغان لو" از توابع طوزخورماتو از ظهر روز چهارشنبه ۲۹ نوامبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

به گفته اهالی این روستا تنش میان نیروهای حشد شعبی و اهالی این روستا پس از آن آغاز شده که شماری از نیروهای حشد شعبی با ایجاد یک پست بازرسی مانع از رفت و آمد اهالی این روستا شده اند.

این گزارش می افزاید گروهی از اهالی روستای قلغان لو در اعتراض به اقدامات حشد شعبی با آنها درگیر شده و حشد شعبی را مجبور به ترک منطقه کرده اند.

برخی از اهالی منطقه مدعی شده اند که در جریان درگیری ها هفت عضو حشد شعبی کشته شده و شماری نیز مجروح شده اند. با این حال حشد شعبی تا کنون واکنشی به گزارشهای منتشر شده نشان نداده است.

تنش ها در شهر طوزخورماتو از ۱۶ اکتبر و تعاقب یورش نیروهای عراقی به این شهر همچنان ادامه دارد.

حشد ترکمانی در حمله به محلات کُرد نشین این شهر بیش از ۳۰۰ خانه و ده ها محل کسب را به آتش کشیده شده و همچنین ده خانه متعلق کُردها را نیز منفجر کرده اند.علاوه بر این ده ها هزار غیرنظامی از بیم نیروهای حشد شعبی از این شهر به مناطق امن در اقلیم کُردستان پناه برده اند.

ماه گذشته سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی شبهه نظامیان حشد شعبی را متهم کرد که در جریان درگیری ها در طوزخورماتو اقدام به غارت و آتش زدن مغازه ها و منازل غیرنظامیان کرده اند.

پیش از این توافق شده بود که شماری از نیروهای گارد ریاست جمهوری عراق برای بازگرداندن آرامش در این شهر مستقر شوند، با این حال این توافق به دلیل مخالفت گروه های ترکمن وابسته به حشد شعبی عملیاتی نشد.

ع.گ

نظرات

ارسال نظر