هشدار دولت ترکیه به شهروندان کشور در مورد سفر به آمریکا

Kurdane.com

وزارت امور خارجه ترکیه از شهروندان ترک عازم آمریکا خواست نسبت به حوادث تروریستی، خشونت‌ها و بازداشت‌های خودسرانه در این کشور هوشیار باشند.به گزارش آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه با صدور اطلاعیه‌ای از شهروندان ترک عازم آمریکا خواست نسبت به حوادث تروریستی، خشونت‌ها و بازداشت‌های خودسرانه در این کشور هوشیار باشند.در این اطلاعیه با اشاره به افزایش حملات تروریستی و اقدامات خشونت‌آمیز در آمریکا طی روزهای اخیر همچنین آمده است:

«علاوه بر حملات انفجاری و اقدامات مسلحانه تروریستی، احتمال استمرار وقوع حملاتی چون راندن خودروها به سوی عابران پیاده در مراکز شهرها، تجمعات فرهنگی، ایستگاه‌های مترو، ساختمان‌های عمومی، معابد و حتی مدارس وجود دارد.

شهروندان ترکیه از جمله کارکنان دولت که برای انجام ماموریت رسمی به آمریکا سفر می کنند، در معرض بازداشت‌های خودسرانه براساس منابع و اطباعات فاقد اعتبار قرار می گیرند.

احکام قضایی درباره شهروندان ترکیه با استناد بر اظهارات غیرصحیح و اتهامات اعضای یا طرفداران فرقه تروریستی فتو توسط دولت آمریکا صادر می شود». 

گفتنی است وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز گذشته ترکیه، سودان، روسیه، پاکستان، گواتمالا و ونزوئلا را از لحاظ امنیتی «کشورهای با ریسک درجه سه» اعلام کرد.

 

نظرات

ارسال نظر