خروش مردم عفرین رژیم ترکیه را مأیوس کرد

Kurdane.com

فرات: ساکنان عفرین با حضور در راهپیمایی باشکوهی در این شهر پیام شکست ناپذیری را به دشمنان دادند

دهها هزار از اهالی عفرین برعلیه یاوه‌گویی، توهم و حملات اشغالگرانه‌ی دولت ترکیه به خیابان‌ها ریختند. راهپیمایی اهالی عفرین با تصاویری از عبدالله اوجالان- رهبر خلق کرد، پرچم‌های ی.پ.گ – ی.پ.ژ و پلاکاردهایی با مضمون دفاع از آزادی و پاسداری از اراده‌ی خلق عفرین مزین شده بود.

علیرغم بارش سنگین باران، دهها هزار نفر در چهارراه نوروز عفرین گردهم آمده و بسوی خیابان ولات و شرائع راهپیمایی نمودند. راهپیمایی با شعارهایی همچون  ''توپباران شما ما را نمی‌ترساند"، "زنده‌باد ی.پ.گ"، "زنده‌باد ی.پ.ژ" و "زنده‌باد برادری خلق‌ها'' همراه بود.

"هیڤی مصطفی" رییس مشترک مجلس خودمدیریتی کانتون عفرین در سخنانی در جمع شرکت کنندگان گفت:''ارتش ترکیه برای ایجاد رعب و وحشت میان ساکنان عفرین مدعی ترک شهر و خانه‌ها از سوی ساکنان است. خروش مردم عفرین کذب بودن ادعاهای ترکیه را نشان داد. "

"عبدو ابراهیم" یکی از فرماندهان ی.پ.گ نیز گفت: ''خلق عفرین با مقاومت خود شناخته شده است. آنهایی که به این باور ندارند، تاریخ را مرور کنند. نیرویی که قادر به نابودی داعش شده است، نشان از قدرت و اراده‌ی ما دارد. اگر ترکیه نیز به عفرین حمله کند، به همان سرنوشت داعش دچار خواهد شد. عفرین خط قرمز ماست و کسی قادر  به عبور از آن نخواهد بود. خلق سرزمین زیتون، در مقابل هر هجومی می‌ایستد و خاک خود را ترک نخواهد کرد".

"شریف جمو" یکی از معتمدین عشیره‌ی البوبنا، نیز گفت: ''با حماسه حضورمان، ما به همه‌ی جهانیان نشان می‌دهیم که دارای اراد‌‌ای تسلیمت ناپذیر و آزاد هستیم. ما به همه‌ی جهانیان می‌گوییم که اتحاد رمز پیروزی ماست و هیچ نیرویی نمی‌تواند میان ما فتنه‌ورزی کند. همچون تمام خلق‌های منطقه از عزیزانمان در سنگرهای مقاومت، حمایت می‌کنیم."

 

نظرات

ارسال نظر