حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به منطقه عفرین و حمایت متفکرین جهانی از ملت روژاوا

Kurdane.com

در تداوم حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به منطقه عفرین در شمال سوریه امروز 20 ژانویه 2018 نیز ارتش ترکیه مناطقی از عفرین و شهبا را بمباران کرده است. در همین حال شماری از متفکرین و دانشمندان مطرح در سطح  جهانی در بیانیه‌ای از واشنگتن، روسیه و جامعه جهانی درخواست کرده‌اند ازعفرین در مقابل حملات ترکیه محافظت کنند.

 

 

نوام چامسکی که یکی از امضا کنندگان این نامه است گفته است عفرین طی پنج سال گذشته یکی از امنترین مناطق سوریه بوده و با  میزبانی از آوارگان جمعیت آن دو برابر شده و به ٤٠٠ هزار نفر رسیده است. آنها  همچنین  از جامعه جهانی درخواست کرده‌اند اجازه داده نشود عفرین به کوبانی دیگری تبدیل شود.

روشنفکران آمریکایی گفته‌اند که عفرین که توسط  دشمنان  صلح جهانی  گروه‌های جهادی مورد حمایت ترکیه، القاعده و ترکیه محاصره شده است.

 

به گزارش  خبرگزای هابر7، ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه در بیانیه ای با اشاره به تداوم حملات ارتش ترکیه به کانتون عفرین عنوان کرده است: امروز 20 ژانویه 2018، حملات توپخانه ارتش ترکیه به مواضع ی.پ.گ در عفرین ادامه پیدا کرده و نیروهای مسلح ترکیه امروز صبح نیز مواضع، پناهگاه ها و انبار تسلیحاتی ی.پ.گ را هدف قرار داده است.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع کردی، در تداوم حملات ارتش ترکیه به شمال سوریه امروز نیز ارتش ترکیه مناطقی از شهبا و عفرین را بمباران کرده است.

همچنین منابع محلی خبر از پرواز های گسترده پهپادهای ارتش ترکیه در آسمان عفرین و منطقه راجو داده است.

در حملات امروز روستاهای عاقبه، ایساکا، قره بابا در منطقه راجو و روستاهای حساجک و سموقا در شهبا مورد اصابت توپ های ارتش ترکیه قرار گرفته است.

لازم به ذکر است وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با انتقاد از حمله ترکیه به عفرین گفته است که باعث تنش بیشتر در منطقه خواهد شد. در همین رابطه روزنامه جمهوریت ترکیه به نقل از رسانه‌های جهان گزارش داده است که ترکیه در جنگ عفرین تنها خواهد ماند.

 

نظرات

ارسال نظر