وال استریت ژورنال:خطر فروپاشی نیروهای دموکراتیک سوریه به دنبال عزیمت نیروهای کُرد به عفرین

Kurdane.com

 برخی مقامات آمریکایی گفته اند صدها تن از اعضای نیروهای دموکراتیک سوریه این نیرو را برای مقابله با ترکیه در عفرین ترک کرده اند در صورت ادامه این روند ممکن است نیروهای دموکراتیک سوریه متحد آمریکا از هم بپاشد. مقامات نظامی نیروهای کرد و آشوری که بخش اعظم نیروهای دموکراتیک سوریه را تشکیل داده و متحد آمریکا در شرق سوریه محسوب می شوند عزیمت بخشی از نیروهای خود را به سمت عفرین تایید کرده اند.  

 

 

به گزارش وال استریت ژورنال، مقامات آمریکایی از ادامه جنگ عفرین و پیامدهای بسیار بد آن که یکی از این پیامدها ممکن است از هم پاشیدن نیروهای دموکراتیک سوریه به سبب رفتن اعضای آن به عفرین برای مقابله با تهاجم ترکیه باشد نگران هستند. آنها می گویند تعدادی از نیروهای دموکراتیک سوریه که قرار است با باقی مانده های داعش در شرق سوریه مبارزه کنند صفوف این نیرو را ترک کرده و برای مقابله با تهاجم ترکیه به شمال سوریه عزیمت کرده اند.

از سوی دیگر شورای نظامی آشوریان که با داعش در چندین شهر سوریه مبارزه کرده اند در صفحه توییتر خود اعلام کرد که می خواهد نیروهای خود را برای مقابله با تهاجم نظامی ترکیه به عفرین به این منطقه اعزام کند.

مقامات نظامی نیروهای کرد و آشوری که بخش اعظم نیروهای دموکراتیک سوریه را تشکیل داده و متحد آمریکا در شرق سوریه محسوب می شوند عزیمت بخشی از نیروهای خود را به سمت عفرین تایید کرده اند.  

مقامات آمریکایی به وال استریت ژورنال گفته اند صدها تن از نیروهای دموکراتیک سوریه به سمت عفرین حرکت کرده اند. آنها گفته اند اگر این اتفاق ادامه یابد خطر فروپاشی این نیروی متحد که آمریکا در جنگ با داعش روی آن حساب ویژه ای باز کرده وجود دارد.

نظرات

ارسال نظر