با مقاومت روژآوا و به گل نشستن ارتش ترکیه، رژیم ایران هم بعد از روسیه از ترکیه حکایت کرد

Kurdane.com

پس از اینکه کردهای روژآوا در یک نبرد نابرابر به خاطر انتخاب نکردن دولت ضد مردمی اسد و تحویل ندادن عفرین به رژیم بعث در مقابل روسیه ایستادن و در مقابل روسیه با چراغ سبز به ترکیه  آنها را مورد تجاوز زمینی و هوائی  به بهانه اینکه کردها با امریکا به توافق رسیده اند که بزودی سفارت امریکا در روژآوا باز نمایند و بعد از ان اعلام استقلال  دولت مستقل کردی نمایند تنها گذاشتند و حرف دروغین آنها که روسیه همیشه مدافع کردها بود برای همه روشن شد. حال که کردها نه تنها شکست نخورده اند بلکه قوی هم شده اند، رژیم جمهوری اسلامی هم با ترس از قوی شده کردها در چهار پارچه کردستان که بعد شکست کرکوک امروز احساس غرور می کنند،  امروز چهارشنبه حسن روحانی رئیس جمهور ایران  و ولایتی مشاوور خامنه ای اعلام کردند برخی‌ها به دنبال برهم زدن مرزهای جغرافیایی در منطقه هستند و پس از ناکامی در باشور کردستان مشغول یک توطئه‌ جدید در روژاوا هستند. این حرفها نشان از تائید کشتار مردم کردستان روژآوا توسط ترکیه  از طرف رژیم مذهبی ایران است. 

 

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدار با مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه بر حل مشکل سوریه با همکاری و هماهنگی مشترک ایران، روسیه و ترکیه تاکید کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به مبارزه با تروریسم و حل مشکلات منطقه به گونه‌ای که منجر به تغییر مرزهای جغرافیای منطقه نشود تاکید کردند.علاوه بر این وی در ادامه اظهار داشت ما آمادگی داریم تا در زمینه حل و فصل مشکلات منطقه‌ای و رفع نگرانی‌ها در منطقه همکاری‌های خود را با ترکیه گسترش دهیم.

در همین رابطه مشاور ارشد رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور بین الملل  علی اکبر ولایتی اعلام کرده است که آمریکایها بدنبال تجریه‌ی خاک سوریه و تشکیل کشوری مستقل در مناطق کوردنشین هستند.

علی اکبر ولایتی، مشاور ارشد خامنه‌ای در امور بین الملل در کنفرانس خبری اعلام داشت که آمریکایها مقدمه تشکیل یک کشور مستقل در مناطق کوردنشین را فراهم کردند و می‌خواهند آن را به رسمیت بشناسند اما این آرزو محقق نمی‌شود.

وی ضمن اشاره به حمایتهای کشورش از بشار اسد گفت ایران از تمامیت ارضی سوریه حمایت و هیچ گونه تجاوزی را به خاک سوریه نمی‌پذیرد. وی در ادامه گفت خود ملت سوریه و حزب الله، آمریکا را از شرق فرات بیرون می‌کنند.

نظرات

ارسال نظر